Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nové ustájení dojnic na Školním statku v Humpolci

Nové ustájení dojnic na Školním statku v Humpolci
Na Školním statku v Humpolci byl dnes slavnostně otevřen objekt pro ustájení chovu dojnic. Nevyhovující teletník a kolnu v nedobrém technickém stavu nahradila moderní novostavba pro ustájení více než 200 kusů krav, včetně související dojící technologie, uskladnění mléka i odpadového hospodářství. Stavba trvala více než rok a investice ve výši 38 milionů korun hradil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu.
 

 
 

„Podpora zemědělců a potravinářů při výrobě kvalitních českých potravin měla být jedním z prvořadých zájmů státu. Ač má kraj v této oblasti omezené možnosti, snažíme se i touto podporou vzdělávání v zemědělských oborech přispět k rozvoji regionálního zemědělství a venkova,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Součástí novostavby objektu pro ustájení chovu dojnic v areálu Školního statku v Humpolci je kompletní kejdová technologie se skladovací jímkou, rybinová dojírna s technologií skladování mléka, i technické místnosti a šatny pro personál. Vlastní stáj pod ocelovou konstrukcí je dlouhá 60 a široká 35 metrů. Nádrže v mléčnici umožňují chladit 6,5 tisíce litrů mléka. Betonová skladovací jímka pro uskladnění kejdy má objem 3,9 tisíce m3.

 

Školní statek v Humpolci zajišťuje praktickou výuku žáků České zemědělské akademie v Humpolci v oboru agropodnikání se zaměřením na klasické i ekologické zemědělství, potravinářství a také chov koní a jezdectví. V prostorách statku je i zázemí pro výuku oboru kynologie. Školní statek hospodaří na přibližně 830 ha zemědělské půdy. Je také spolupořadatelem jezdeckých závodů Zlaté podkovy, které se už více než čtyřicet let konají na jeho jezdeckém kolbišti v sousedství areálu statku.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 4.11.2013 / 4.11.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze