Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Průvodce4U v ZOO Jihlava

Ilustrační foto
Od dneška mají návštěvníci ZOO Jihlava možnost nově využít služby moderního elektronického průvodce. „Systém s názvem Průvodce4U je založen na jednoduché myšlence – jako svého multimediálního průvodce využije návštěvník svůj mobilní telefon či tablet,“ uvedl Václav Jáchim z krajského odboru informatiky. Novinku podpořenou Krajem Vysočina si prohlédla i ředitelka Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze Christine M. Y. Hsueh.
 

 
 

Na základě spolupráce a finanční účasti Kraje Vysočina a vlády R.O.C. (Taiwanu) se podařilo ZOO Jihlava jako první zoologické zahradě v ČR zprovoznit multimediálního průvodce. ZOO Jihlava se tak řadí po muzeích Kraje Vysočina do sítě organizací, které tuto službu nabízejí.

Systém Pruvodce4U je ideální k využití tam, kde jsou realizovány nebo vyhledávány prohlídky bez výkladu průvodce.

 

Přístup k obsahu je pak zajištěn pomocí několika způsobů:

  • Zařízení vybavena NFC technologií a operačním systémem Android či iOS – po instalaci aplikace „Průvodce4U_Vysočina“ přiblížením telefonu k NFC čipu umístěného v pavilonu telefon automaticky zobrazí dané informace
  • Zařízení bez NFC technologie s operačním systémem Android či iOS – po instalaci aplikace „Průvodce4U_Vysočina“ a zadání čtyřmístného číselného kódu do aplikace telefon automaticky zobrazí daný obsah.
  • Ostatní chytrá zařízení  - „vyfocením“ QR kódu telefon automaticky zobrazí daný obsah

 

Průvodce4U zobrazuje textová, obrazová, audio a případně i video data popisující dané místo v ZOO v českém jazyce a dalších jazykových mutacích.  V tuto chvíli je obsah dostupný v češtině, angličtině a mandarínské čínštině, na základě přístupu v bezplatné bezdrátové internetové síti přímo v ZOO je služba prakticky bez omezení. Celý systém je spravován přímo pracovníky ZOO, obsah bude tedy průběžně aktualizován a doplňován dle zájmu návštěvníků.

 

Odkaz na reportáž České televize: http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10118379000-udalosti-v-regionech-praha/213411000141029-udalosti-v-regionech/obsah/287821-do-jihlavske-zoo-s-tablety-a-chytrymi-telefony/

 

  • Více informací:
    Václav Jáchim, odbor informatiky
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: jachim.v@kr-vysocina.cz
 

Průvodce4U

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 24.10.2013 / 24.10.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze