Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Mládež a sport

Mobilní verze webu

Festival Petra Dvorského začíná už tuto sobotu

Festival Petra Dvorského začíná už tuto sobotu
Už tuto sobotu začíná v Jaroměřicích nad Rokytnou další v pořadí už 15. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Vyhlášená kulturní událost roku potrvá v Kraji Vysočina až do 17. srpna a program festivalu nabídne řadu tuzemských i zahraničních pěveckých hvězd a vystoupení talentovaných hudebníků. Kromě zámku a zámecké zahrady budou tvořit kulisu koncertů také Dalešický pivovar, zámek Valeč u Hrotovic nebo jaroměřický chrám sv. Markéty. Záštitu nad festivalem převzali prezidenti Česka a Slovenska a jeho konání opět finančně podpořil také Kraj Vysočina.
 

 
 

Zahajovací koncert bude tentokrát v čistě mezinárodním obsazení. Sopranistka Janai Brugger a tenorista Brian Jagde pod taktovkou italského dirigenta Sebastiana Rolliho zazpívají árie a duety převážně z díla Pucciniho a Verdiho. Koncert se koná tradičně pod širým nebem v zahradě zámku v Jaroměřicích nad Rokytnou od 20 hodin.

 

Podrobný festivalový program včetně doprovodných aktivit a více informací o jednotlivých interpretech naleznete na http://www.arskoncert.cz/mhfpd/cz/

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 30.7.2013 / 30.7.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Mládež a sport

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze