Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čtyřem nejlepším studentům z Vysočiny patří Cena hejtmana

Tečkou za školním rokem v Kraji Vysočina je tradiční oceňování talentovaných žáků a studentů základních a středních škol. V závěru minulého týdne bylo ve Žďáře nad Sázavou předáno 93 ocenění Talent Vysočiny a čtyři studenti získali ocenění nejvyšší – Cenu hejtmana. Za nominacemi každoročně stojí studijní i volnočasové aktivity žáků a studentů. Odborná porota hodnotí nejen jejich úspěchy, ale i osobnostní rozvoj a činnost nad rámec školních povinností.
 

 
 

Z celkového počtu 125 návrhů na cenu Talent Vysočiny 2013 odborná komise nominovala 93 žáků v pěti oborech. „Žáci, kteří dokáží udělat něco navíc, kteří se nebojí výzev a chtějí rozvíjet svůj talent, si zaslouží naši podporu. Věřím, že peněžní odměna od kraje bude pro žáky dobrou motivací do budoucna,“ uvedla Jana Fialová, krajská radní pro oblast školství.

Celková letošní částka navržená k rozdělení z krajského rozpočtu všem žákům jako odměna činí 276 000 Kč. Nejlepší z každé kategorie (v tabulce na prvním místě a tučně) získal desetiměsíční stipendium, ostatní pak jednorázový finanční dar. Vyšší studijní odměna 2 000 Kč je určena studentům středních škol, žáci základních škol získali odměnu ve výši 1 000 Kč. Letos se ceny pro talentované žáky udělovaly už podevatenácté.

 

Žáci nominovaní na udělení ocenění Talent Vysočiny 2013

 

1.    Humanitní obor (podáno 20 návrhů)

1.1.  základní školy (podáno 10 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Königová Viktória

Gymnázium Žďár nad Sázavou

španělský jazyk

Mužátko Daniel

Základní škola a mateřská škola Bohdalov

recitace, literární tvorba

Vitešník Zdeněk

Základní škola a mateřská škola Osová Bítýška

anglický jazyk

Tučková Aranka

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

literární činnost

Macháčková Hana

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

dějepis

Kölblová Lenka

Gymnázium Jihlava

český jazyk, anglický jazyk

Králová Kristýna

Gymnázium Žďár nad Sázavou

dějepis

Jelínková Simona

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

literární činnost

Dvořáková Monika

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

recitace, literární činnost

Zadražil Ondřej

Základní škola Kamenice nad Lipou, okres Pelhřimov

literární činnost

 

1.2.  střední školy (podáno 10 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Vítková Alžběta

Gymnázium Třebíč

český jazyk, francouzský jazyk, zeměpis

Žákovská Iveta

Gymnázium Třebíč

německý jazyk, anglický jazyk, literární činnost

Rasocha Vlastimil

Gymnázium Chotěboř

anglický jazyk

Liška Jakub

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

český jazyk, řečnictví, soutěž Eurorebus

Lemperová Martina

Gymnázium Žďár nad Sázavou

francouzský jazyk

Zemanová Monika

Gymnázium Jihlava

žurnalistika, anglický jazyk

Dvořák Adam

Gymnázium Jihlava

dějepis

Straka Jakub

Gymnázium Jihlava

dějepis, zeměpis

Kvasničková Anežka

Gymnázium Jihlava

český jazyk

Julišová Adéla

Gymnázium Chotěboř

S Vysočinou do Evropy

 

2.    Umělecký obor (podáno 22 návrhů)

2.1.  základní školy (podáno 14 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Hofbauer Vilém

Základní umělecká škola Jihlava

hra na trubku

Novák Ondřej

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Novák Jan

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Yang Cai

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na klarinet

Macková Lea

Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na housle a sólový zpěv

Novotný Jan

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na klarinet

Kotlasová Tereza

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na klavír

Polnická Anna

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

fotografie

Polnický Ludvík

Základní umělecká škola Jana Štursy Nové Město na Moravě, příspěvková organizace

hra na akordeon

Piskačová Magdalena

Základní umělecká škola, Chotěboř, Náměstí TGM 322

hra na housle

 

2.2.  střední školy (podáno 8 návrhů) – 8 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Markéta Laštovičková

Pražská konzervatoř, Praha 1, Na Rejdišti 1; Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Blažková Jana

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon, zpěv

Vostalová Eliška

Hotelová škola Třebíč

vyřezávání ovoce a zeleniny

Julišová Adéla

Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

hra na akordeon

Žákovská Iveta

Gymnázium Třebíč

literární činnost

Růžek Václav

Gymnázium Havlíčkův Brod

hra na klavír

Nováková Kateřina

Základní umělecká škola Gustava Mahlera Humpolec, Školní 701

hra na akordeon

Hrochová Lucie

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

literární činnost

 

3.    Technický obor (podáno 16 návrhů)

3.1.  základní školy (podáno 5 návrhů) – 5 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Rosecký Jonáš

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

informatika

Dufková Aneta

Základní škola Nové Město na Moravě, Vratislavovo nám. 124

informatika

Němcová Kristýna

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

počítačová grafika

Burešová Michaela

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

počítačová grafika

Kronesová Karolína

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

počítačová grafika

 

3.2.  střední školy (podáno 11 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Cihlář Michal

Gymnázium, Střední odborná škola a Vyšší odborná škola Ledeč nad Sázavou

strojní mechanik

Pařízek Tomáš

Střední průmyslová škola Třebíč

SOČ, mechanik elektronik

Bockschneiderová Vladěna

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

SOČ, architektura, stavebnictví

Samek Tomáš

Střední škola technická Žďár nad Sázavou

strojní mechanik

Kváš Martin

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

SOČ, architektura, stavebnictví

Razimová Jana

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

soutěž v grafických předmětech

Čeloudová Jana

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

soutěž v grafických předmětech

Janíček Libor

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Žďár nad Sázavou, Studentská 1

elektrotechnika

Doležal David

Vyšší odborná škola a Střední průmyslová škola, Žďár nad Sázavou, Studentská 1

elektrotechnika, grafický software

Vítek Ondřej

Střední škola technická Žďár nad Sázavou

strojní mechanik

 

4.    Přírodovědný obor (podáno 39 návrhů)

4.1.  základní školy (podáno 19 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Vašek Daniel

Gymnázium Žďár nad Sázavou

zeměpis, chovatelství

Šimůnek Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika, logika, matematika

Krčil Aleš

Základní škola Humpolec, Hálkova 591, okres Pelhřimov

matematika, chemie

Bártík Jáchym

Gymnázium Havlíčkův Brod

matematika, fyzika, logika

Rudolf Jiří

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

chemie, fyzika, matematika, biologie

Macková Lea

Gymnázium Havlíčkův Brod

biologie, logika

Sláma Michal

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

chovatelství, teraristika

Lauš Lukáš

Základní škola Otokara Březiny Počátky, okres Pelhřimov

biologie, rybářství

Křečková Anna

Gymnázium Žďár nad Sázavou

zeměpis, biologie

Hlaváč Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

informatika, matematika, fyzika, chemie

 

4.2.  střední školy (podáno 20 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Murár Filip

Gymnázium Třebíč

astronomie, fyzika, matematika

Pařízková Hana

Gymnázium Velké Meziříčí

zeměpis, biologie, matematika, chemie

Němeček Viktor

Gymnázium Jihlava

astronomie, matematika, fyzika

Janek Jiří

Gymnázium Otokara Březiny a Střední odborná škola Telč

chemie

Burešová Natálie

Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou

fyzika, chemie

Růžek Václav

Gymnázium Havlíčkův Brod

matematika, fyzika, chemie

Bátrla Lukáš

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

matematika, programování

Kruml Stanislav

Gymnázium Chotěboř

logika, matematika

Poul Josef

Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou

SOČ, výzkumná činnost

Drahotský Jakub

Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou

SOČ, výzkumná činnost

 

5.    Sportovní obor (podáno 29 návrhů)

5.1.  základní školy (podáno 11 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Křivová Marie

Základní škola Žďár nad Sázavou, Komenského 2

biketrial

Hronová Dominika

Základní škola Pelhřimov, Osvobození 1881, příspěvková organizace

taekwondo

Zámečníková Sára

Základní škola Nové Město na Moravě, Leandra Čecha 860, okres Žďár nad Sázavou

kickbox

Suchomelová Simona

Gymnázium Havlíčkův Brod

šachy

Ostrejšová Kateřina

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

běžecké lyžování, přespolní běh

Buďová Tereza

TJ Nové Město na Moravě – oddíl kuželek

kuželky

Pulgretová Kateřina

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

lehká atletika, přespolní běh

Trutna Jan

Gymnázium Velké Meziříčí

triatlon

Štůla Petr

Gymnázium Havlíčkův Brod

šachy

Talpa Kamil

Základní škola a mateřská škola Velká Losenice

společenský tanec

 

5.2.  střední školy (podáno 18 návrhů) – 10 nominací

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Sýkora Jiří

Hotelová škola Třebíč

atletika

Březnová Klára

Gymnázium Třebíč

duatlon, triatlon, kvadriatlon

Švecová Kateřina

Club sportů Jihlava

vodní lyžování

Kadlec Jan

Gymnázium Havlíčkův Brod

kung-fu, moderní sebeobrana

Polášek Viktor

Gymnázium Vincence Makovského se sportovními třídami Nové Město na Moravě

skok na lyžích a severská kombinace

Zahradníčková Marika

Gymnázium Třebíč

aquatlon, triatlon

Hromádko Adam

Střední průmyslová škola stavební akademika Stanislava Bechyně, Havlíčkův Brod, Jihlavská 628

travní a sjezdové lyžování

Janů Jan

Střední škola technická Žďár nad Sázavou

běh do vrchu, přespolní běh

Hauser Michal

Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Havlíčkův Brod

řecko-římský zápas

Zikmund Radek

Gymnázium Havlíčkův Brod

okinavské karate, kobudo

 

 

Žáci nominovaní na udělení ocenění Cena hejtmana Vysočiny v roce 2013

 

Cena hejtmana Vysočiny byla udělena čtyřem studentům jednorázově v celkové výši 35 000 korun.

 

Jméno

Navrhující organizace

Zdůvodnění

Aleš Krčil

Základní škola Humpolec, Hálkova 591, okres Pelhřimov

Matematika, chemie

Filip Murár

Gymnázium Třebíč

Astronomie, fyzika, matematika

Eliška Vostalová

Hotelová škola Třebíč

Vyřezávání ovoce a zeleniny

Markéta Laštovičková

Pražská konzervatoř, Praha 1, Na Rejdišti 1; Základní umělecká škola J. V. Stamice Havlíčkův Brod

Hra na akordeon

 

 

  • Jana Albrechtová, odbor školství, mládeže a sportu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 942, e-mail: albrechtova.j@kr-vysocina.cz

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 26.6.2013 / 26.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze