Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině proprší další dva dny. Hejtman prověřil připravenost složek IZS

Ilustrační foto
Aktuální meteorologická výstraha ČHMÚ na dnešní den, úterý a noc na středu avizuje na území Kraje Vysočina vydatný a vytrvalý déšť s vysokými srážkovými úhrny. Z preventivních důvodů dnes odpoledne hejtman kraje Jiří Běhounek svolal zasedání povodňové komise kraje včetně zástupců všech složek Integrovaného záchranného systému Kraje Vysočina a pověřil je prověřením aktuální akceschopnosti jejich složek.
 

 
 

Vydatné deště patrně zvednou průtoky ve vodních tocích v regionu s tím, že lze očekávat na více místech dosažení stupňů povodňové aktivity, na některých i dosažení nejvyššího tj. 3. stupně. "Prostřednictvím operačního střediska Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina bude všem starostům obcí doporučeno zvýšit pozornost v souvislosti s hrozícími povodněmi a  sledovat aktuální zpravodajství. V případě potřeby jsou připraveni zasáhnout a poskytnout pomoc krajští hasiči i krajská policie," uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.

 

Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina prověřuje aktuální akceschopnost a prostředky složek IZS. Je připraven okamžitě vypomoci na základě nahlášení mimořádné povodňové situace v kterékoliv obci v regionu. Krajské ředitelství Policie kraje Vysočina disponuje čtyřmi desítkami policistů nad rámec služby, kteří mohou v případě mimořádné události zasáhnout do dvou hodin od nahlášení. V tuto chvíli se jedná o preventivní revizi sil pro případ lokálních problémů souvisejících s povodněmi, je však možné, že s dopady vydatných srážek se bude už během úterý potýkat značná část území kraje. Podle toho je také přistupováno k vytvoření  retenčních prostor ve významných vodních dílech – vodních nádržích jejich řízeným odpouštěním. Na zítra ráno opět nařídil hejtman Kraje Vysočina zasedání povodňové komise kraje v užším složení.

 

Další informace Povodňové komise Kraje Vysočina budou k dispozici zítra dopoledne (úterý 25. 6. 2013) po 10 hod.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.6.2013 / 24.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze