Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Domácí hospic Vysočina, o.p.s.

Hospicové hnutí – Vysočina, o. s. (HHV)
Adresa zařízení:
Středisko hospicové péče
Žďárská 612
592 31 Nové Město na Moravě
tel. 567 210 997
e-mail: info@hhv.cz
 

 
 

 

Domácí hospic Vysočina, o.p.s.  vznikl v roce 2000 v Novém Městě na Moravě jako Hospicové hnutí - Vysočina, o.s.. Za svůj prvořadý úkol si dalo ve svém okolí šířit povědomí o důležitosti hospicové péče a posilovat vědomí, že umírat se nemusí jen v anonymitě zdravotního nebo sociálního zařízení, ale i v domácím, přirozeném prostředí v kruhu rodiny a za asistence odborných a zkušených hospicových pracovníků.

 

V červnu 2007 byla zřízena pracovní jednotka Středisko hospicové péče s místem poskytování zdravotních služeb v Novém Městě na Moravě. Domácí hospic Vysočina, o.p.s poskytuje domácí hospicovou péči (garance lékařky specialistky s náležitou atestací) v okruhu 25 km. Dále provozuje ve spolupráci s nemocnicí v Novém Městě na Moravě rodinný (hospicový) pokoj na oddělení dlouhodobě nemocných (viz. obr.), kde může těžce nemocný dožít svůj život v důstojném prostředí s možností doprovodu rodinného příslušníka či osoby blízké. Odbornou péči zajišťuje personál LDN. Následnou službou těchto programů je poradna Alej pro nemocné, pozůstalé a truchlící.

 

V červenci 2008 bylo zřízeno Středisko hospicové péče v Jihlavě. Zde poskytují domácí hospicovou péči a v rámci poskytování sociálních služeb i Sociálně aktivizační službu pro onkologicky nemocné.

 

V obou střediscích pracují dobrovolnické skupiny, které navštěvují smluvní přijímací organizace - Domovy pro seniory a Léčebnu dlouhodobě nemocných.

 

V říjnu 2014 bylo zřízeno další Středisko hospicové péče ve Velkém Meziříčí.

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Šimková
Vytvořeno / změněno: 21.6.2013 / 21.6.2013
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze