Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice Počátky, s. r. o.

Nemocnice Počátky, s.r.o.
Adresa zařízení :
Havlíčkova 206
394 64 Počátky
 

 
 

 

Léčebna dlouhodobě nemocných v Počátkách je nestátním zdravotnický zařízením, společnost s ručením omezeným. Historie vzniku nemocnice se datuje k roku 1873, je situována do klidného a zdravého prostředí. Tlak poslední doby na omezování tzv. akutních lůžek ve prospěch lůžek následné péče byl zdrojem ukončení činnosti akutní nemocnice. Za podpory města došlo ke znovuotevření v podobě léčebny dlouhodobě nemocných. Zařízení poskytuje komplexní zdravotnické služby a činnosti s tím související. Zdravotní péči zajišťuje 67 zdravotnických pracovníků. Zdravotnické zařízení má 120 lůžek následné péče.

 

Poloha uprostřed trojúhelníku měst Jihlava, Pelhřimov a Jindřichův Hradec stanovuje obrys spádové oblasti, ke které nutno připočítat oblast Prahy. Spolupráce s ostatními zdravotnickými subjekty je nejvíce patrná zejména v oblasti laboratorních vyšetření v Nemocnici Jindřichův Hradec.

 

Paliativní péče je moderní celosvětově rychle se rozvíjejícíc typ péče, který nabízí umírajícím a jejich blízkým účinnou pomoc tam, kde prostředky běžných léčebných postupů, ale také síly a schopnosti nejbližšího okolí velmi často selhávají. Paliativní péče se zabývá utrpením, potřebami a kvalitou života a důstojností lidí na konci života (WHO 2003). Specializované zařízení poskytující paliativní péči se označuje za hospic.

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Šimková
Vytvořeno / změněno: 21.6.2013 / 21.6.2013
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Servis pro

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze