Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Psychiatrická nemocnice Havlíčkův Brod

Psychiatrická léčebna Havlíčkův Brod
Adresa zařízení:
Rozkošská 2322, 580 23 Havlíčkův Brod
 

 
 

 

Psychiatrická nemocnice Havlíčkův Brod je odborným léčebným ústavem přímo řízeným Ministerstvem zdravotnictví ČR. Nemocnice je příspěvkovou organizací s vlastní právní subjektivitou.


Nemocnice poskytuje akutní, následnou a specializovanou lůžkovou psychiatrickou péči v oborech dětské psychiatrie, všeobecné psychiatrie, gerontopsychiatrie, léčby návykových nemocí a sexuologie. Součástí nemocnice je vlastní interní oddělení s gerontometabolickou jednotkou a rozsáhlý vyšetřovací komplement. V nemocnici pracuje denní psychiatrický stacionář s programy pro ambulantní i hospitalizované pacienty. Organizace má 850 lůžek, 788 jich je umístěno v Havlíčkově Brodě, 62 v pobočce Želiv (oddělení pro léčbu návykových nemocí). Roční počet příjmů dosahuje 3000. Nemocnice má 665 zaměstnanců. Nemocnice je rozdělena do deseti primariátů a má celkem 23 oddělení.
V nemocnici je kladen velký důraz na odbornou i lidskou kvalitu zdravotnického personálu, je podporováno vzdělávání zdravotnických pracovníků všech úrovní.

 

Psychiatrická nemocnice má vysoce nadregionální působnost, se spádovým územím určeným MZ ČR, které má přes 1,1 mil. obyvatel. Počet lůžek nemocnice ve vztahu k povinnému spádovému území je hluboce pod průměrem v ČR. Dospělí pacienti jsou přijímáni z okresů Havlíčkův Brod, Benešov, Kutná Hora, Chrudim, Pardubice, Hradec Králové, Náchod, Rychnov nad Kněžnou, Ústí nad Orlicí a z části okresů Kolín a Svitavy. Pacienti k léčbě návykových nemocí a dětští pacienti jsou povinně přijímáni z okresů bývalého Východočeského kraje.

 

Ve spádovém území nemocnice není jiné zařízení obdobného typu, se zdravotnickými subjekty poskytujícími psychiatrickou péči (psychiatrická klinika FN Hradec Králové, psychiatrická oddělení nemocnic, ambulantní psychiatři, stacionáře apod.) nemocnice spolupracuje bezproblémově.

 
Zodpovídá: Ing. Veronika Šimková
Vytvořeno / změněno: 21.6.2013 / 21.6.2013
Informace vyžadují kontrolu

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze