Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Vysočina hostila zástupce kulturních organizací regionu Champagne-Ardenne

Vysočina hostila zástupce kulturních organizací regionu Champagne-Ardenne
Tento týden přijeli na Vysočinu zástupci kulturních organizací regionu Champagne-Ardenne, aby se setkali s regionálními umělci, řediteli galerií a uměleckoprůmyslových škol, prohlédli si zdejší výstavní prostory a seznámili se s možnostmi spolupráce.
 

 
 

Cílem setkání bylo navázat partnerství uměleckoprůmyslových škol s francouzskými partnery, naplánovat společné výstavy nebo nabídnout možnosti residenčních pobytů pro umělce ve Francii.

 

„Součástí návštěvy byla také příprava výstavy francouzského regionálního umění na Vysočině Artothéque Ephémère, která by se měla uskutečnit v únoru příštího roku v Oblastní galerii Vysočiny,“ uvedla Martina Richtová Tomšů z oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina.

 

Výstava současného umění Artothéque Ephémère regionu Champagne-Ardenne se konala v Oblastní galerii Vysočiny již dvakrát a vždy přilákala množství zájemců. „Výstava je svým způsobem jedinečná v tom, že se jedná o sbírku současného umění, které putuje ve Francii nejenom po galeriích, ale také do škol, úřadů a jiných negalerijních prostor. Dostává se tím blíže i lidem, kteří by do galerie nikdy nepřišli.“ dodává Martina Richtová Tomšů.

 

Zástupci kulturních institucí regionu Champagne-Ardenne navštívili na Vysočině galerie v Jihlavě a Havlíčkově Brodě, setkali se s některými regionálními umělci a prohlédli si regionální uměleckoprůmyslové školy například Akademii ve Světlé nad Sázavou.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.6.2013 / 7.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze