Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nová putovní výstava fotografií partnerských regionů Kraje Vysočina k vidění v Pelhřimově

Nová putovní výstava fotografií partnerských regionů Kraje Vysočina k vidění v Pelhřimově
Ve veřejných prostorách Nemocnice Pelhřimov je k vidění již třetí série fotografií, na kterých jsou zobrazeny atraktivity partnerských regionů Kraje Vysočina. „Nejnovější soubor tvoří celkem 30 velkoplošných fotografií z Dolního Rakouska, Nitranského samosprávného kraje, regionu Champagne-Ardenne, Zakarpatské oblasti Ukrajiny, Tchaj-wanu a samozřejmě z naší Vysočiny,“ zmínil Ladislav Seidl, vedoucí oddělení vnějších vztahů Krajského úřadu Kraje Vysočina a doplnil: „Z každého regionu bylo vybráno pět nejkrásnějších fotek, které zobrazují charakteristickou přírodu a krajinu nebo kulturní dědictví a život v zahraničních regionech, se kterými Kraj Vysočina nejvíce spolupracuje.“
 

 
 

Prvotní idea vytvoření výstavy, která si klade za cíl informovat nejširší veřejnost o existenci zahraničních partnerských regionů, vznikla na konci roku 2010. Fotografie jsou doplněné o popisky, které v širším kontextu informují diváka o zobrazeném místě. Výstavními prostory se staly nemocnice zřizované Krajem Vysočina. V každé z nich zůstává soubor fotografií vždy 4 až 6 měsíců. První putovní výstava (kterou zájemci mohou zhlédnout v přízemí Pavilonu pro matku a dítě v Nemocnici Třebíč) měla tak pozitivní ohlas u klientů nemocnic i nemocničního personálu, že se v roce 2012 připravila série druhá (ta je v současné době prezentovaná ve spojovacím traktu Nemocnice Jihlava - mezi rentgeny a pavilonem interny).

 

Stejně jako dvě předchozí putovní výstavy, bude i její třetí pokračování postupně kolovat v pořadí: Nemocnice Pelhřimov, Nemocnice Havlíčkův Brod, Nemocnice Jihlava, Nemocnice Nové Město na Moravě a Nemocnice Třebíč.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.6.2013 / 5.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze