Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Dokumenty odborů krajského úřadu kraje Vysočina

Mobilní verze webu

prosinec 2012

 

 
 

Skončilo první volební období krajské „vlády“ sestavené sociální demokracií. Spokojenost občanů s naším působením se zřejmě odrazila v tom, že po podzimních volbách nám bylo voliči umožněno i po další čtyři roky pokračovat v této práci se svými dosavadními spolupracovníky. Bereme to jako nejen naše ocenění, ale také jako celkové ohodnocení práce krajské samosprávy, samotného krajského úřadu a rovněž měst a obcí a jejich dobré spolupráce. Nejsme ovšem naplněni pouze nějakým domýšlivým sebeuspokojením. Víme, že i balónek, který se moc nafoukne, může prasknout.

 

Rád bych všem, kteří se na vzájemné součinnosti úřadů a institucí podíleli, upřímně poděkoval. Před volbami bylo cítit určité napětí, objevily se různé tahanice. Ty také doznívají i po volbě orgánů krajské samosprávy. Ale doufám, že nyní se atmosféra zklidní a budeme moci společně pokračovat v užitečné činnosti ve prospěch celé Vysočiny. Pokud se ohlédnu zpátky, kromě drobných logických politických rozepří jsme na Vysočině nezaznamenali podstatné problémy, jež by narušovaly běžný život občanů. Nebyli jsme svědky žádných korupčních afér, některé uměle vyvolávané drobné kauzy byly ve srovnání se situací v celostátních orgánech opravdu malicherné. Očekávám, že v dalším období za námi zůstane stejná pozitivní stopa.

 

Jsem rád, že na všech úrovních v našem kraji se setkávám s množstvím lidí ochotných poctivě pracovat pro společný prospěch. Starostové měst a obcí, úředníci, zaměstnanci kulturních, školských a zdravotnických zařízení, pracovníci ve službách, ve firmách a ostatní občané Vysočiny - všude jsem nacházel poctivé a zaujaté pracanty. Chci všechny vyzvat k pokračování na společném díle bez rozdílu politické příslušnosti. Můžeme mít různé názory na řešení problémů, společná musí být slušnost v jednání a vůle pracovat ve prospěch všech občanů Vysočiny. Takové postoje chci prosazovat po další čtyři roky. Nebude to snadné, protože jak vypadá vývoj ekonomiky a mnohdy nepochopitelná rozhodnutí vlády, bude další volební období ještě těžší než to minulé.

 

Ale naštěstí není život jen politika, můžeme myslet i na příjemnější věci. Nadcházející svátky jsou příležitostí k rozjímání a zamyšlení nad uplynulým rokem. Mimořádně příznivá skladba volných dnů ve vánočním kalendáři nám umožňuje užít si dostatečně příjemná setkání celých rodin. Přeji vám krásné prožití nejhezčích svátků v roce, vychutnejte si přátelskou pohodu se všemi svými blízkými.

 

Jiří Běhounek

hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Renata Krupičková, DiS.
Vytvořeno / změněno: 5.6.2013 / 5.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Dokumenty odborů > Odbor majetkový

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze