Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina pošle obcím jeden milión na ochranu majetku

Ilustrační foto
Dotaci ve výši téměř milión korun na ochranu obecního nemovitého majetku si letos mezi sebe rozdělí 35 obcí regionu. „Touto cestou podpory jdeme už od roku 2004 a obcím jsme rozdělili už více než 10 miliónů korun na zabezpečení 450 objektů,“ uvedl Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina. Maximální dotaci ve výši 50 tisíc korun letos například získaly obce Střítež, Lipník, Bezděkov a Dalešice.
 

 
 

Cílem poskytnutí krajské dotace je podpora a motivace obcí při zabezpečování a ochraně obecního nemovitého majetku prostřednictvím opatření technické ochrany vedoucích k minimalizaci rizikových podmínek umožňujících páchání trestné činnosti, kterými jsou zejména sociální prostředí, technické podmínky aj. Minimalizací těchto podmínek je sledováno omezení páchání trestné činnosti a omezení velikosti skupiny potenciálních či skutečných pachatelů trestné činnosti. „Jedná se zejména o ochranu budov, které nejsou užívány k bydlení a dlouhodobě ke komerčním účelům. Podporu je možno čerpat i na zajištěnítechnické ochrany objektů, které má obec v dlouhodobém nájmu. Dotace může být poskytnuta také na projektovou dokumentaci technické ochrany,“ uvedl Josef Pokorný z krajského oddělení krizového řízení a bezpečnosti.

 

Dotace je omezena částkou 50 tisíc korun do výši 35 – 60% pořizovací ceny nezbytných složek projektu s tím, že rozhodující je počet obyvatel v obci. Nejčastěji obce pořizují elektronickou zabezpečovací a signalizaci,  kamerové dohlížecí systémy, bezpečnostní mříže, zámky a skla. „Z vedené statistiky vyplývá, že v letošním roce kraj zafinancuje cca polovinu všech nákladů spojených s realizací podpořených projektů,“ doplnil Jiří Běhounek.

 

Příklady podpořených projektů v roce 2013:

Kožichovice – zabezpečení budovy obecního skladu

Věžná – zabezpečení víceúčelové budovy, kde je umístěn obecní úřad a knihovna

Krásná Hora – zabezpečení budovy ZŠ a MŠ

Skryje – zabezpečení budovy hasičské zbrojnice.

 

Celkem bylo v roce 2013 podpořeno zabezpečení:

18 budov obecních úřadů a skladů

9 budov základních a mateřských škol

4 hasičské zbrojnice

4 kulturní objekty.

 

Dotace na ochranu obecního nemovitého majetku musí ještě v červnu schválit krajské zastupitelstvo.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2013 / 4.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze