Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Vysočině začaly sportovní hry mentálně postižených

Ilustrační obrázek
V Zubří u Nového Města na Moravě byly včera zahájeny 38. Sportovní hry pro mentálně postiženou mládež. Stalo se tak za účasti radního Kraje Vysočina pro sociální oblast Petra Krčála, personálního ředitele společnosti Žďas Zbyňka Kadlece a předsedy ZO OS KOVO ŽĎAS, a.s. Rostislava Dvořáka. V areálu rekreačního střediska poměří mezi sebou síly 109 sportovců z domovů pro osoby se zdravotním postižením Kraje Vysočina, Olomouckého kraje a Jižní Moravy.
 

 
 

„Barvy Kraje Vysočina budou po celý sportovní týden hájit klienti ÚSP Křižanov a ÚSP Těchobuz,“ informoval krajský radní Petr Krčál.

Zatímco včera čekal na účastníky z jedenácti zařízení zahajovací ceremoniál s vyvěšením speciální olympijské vlajky, v dalších dnech se sportovní klání rozjedou naplno. Vedle klasických olympijských disciplín jako jsou běhy, skoky, hody se tradičně soutěží i v bocca nebo závodivých hrách pro více postižené sportovce. Mimo tradiční disciplíny je do programu zařazena i turistika nebo orientační závod.

 

Cílem pořádání takto zaměřených aktivit je podle ředitelky Ústavu sociální péče v Křižanově Marie Bartoškové stálý rozvoj myšlení a pohyblivosti klientů. Ti se na hry připravují pod dohledem sociálních pracovníků celý rok. Stejně jako v uplynulém roce nese ÚSP Křižanov pořadatelskou štafetu.

 

Nadšení jsou vedle samotných účastníků také organizátoři. Vedle zapojených krajů konání her dlouhodobě podporují jak strojírenský závod, tak odborová organizace. „Firma Žďas se dlouhodobě podílí na organizaci tohoto setkání. Jsme dlouhodobým partnerem ÚSP Křižanov, kterému finančně vypomáháme,“ řekl personální ředitel společnosti Žďas Zbyněk Kadlec.

 

Letošní ročník sportovních her bude ukončen  tento pátek. Vyvrcholí štafetovými závody, následovat bude slavnostní vyhlášení vítězů jednotlivých disciplín.

 

 

Sportovní hry handicapovaných

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 4.6.2013 / 4.6.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze