Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Kultura a památky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nová sezóna: Do muzea zdarma a na originální výstavy

Ilustrační foto
Tento týden představily krajské Muzeum Vysočiny Jihlava a krajská Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě novinky, které se do konce roku objeví v jejich expozicích. Stalo se tak před zahájením nové turistické sezóny. „Cílem našich organizací je přilákat do originálních i tradičních expozic nové návštěvníky, rozvíjet jejich estetické vnímání, všímavost a schopnost soustředění. Protože všechno zajímavé je tu vidět na první pohled,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu.
 

 
 

Z připravované nabídky Muzea Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny vybíráme:

Muzejní a galerijní noci 2013, které se konají už 24. května 2013. Pro návštěvníky je připraveno portrétování, pohádka, přednášky a ohňová show.

Přeshraniční výstava „Archeologie na hranicích mezi Čechami, Moravou a Rakouskem“, která bude bez vstupného v muzeu probíhat v období od 28. června až 25. srpna 2013. V šesti blocích podle jednotlivých období budou představeny zajímavé nálezy, např. známá „štěpánovická venuše“, zachovalý bronzový meč ze Smilovic, keramická pec ze 13. - 14. stol. nalezená v Křížové ulici čp. 14 v Jihlavě aj.

Studio Dětské  Animace určené pro děti do 15 let zve do prostor Galerie na Masarykově náměstí každé květnové úterý od 15 hodin.

„Všichni jsme stvořeni z lásky“ je naprosto mimořádný počin, resp. mezinárodní výtvarná výstava prací 39 umělců z dvanácti zemí, jejíž vernisáž je v Muzeu Vysočiny Jihlava naplánována právě v rámci květnové muzejní noci. Nahlédnout do úžasného světa miniaturních, avšak o to zajímavějších tvorů umožní podzimní muzejní putovní výstava „Společenský život hmyzu“, na které bude k vidění i živý hmyz v insektáriích.

 

S novinkami přichází i galerie, která představila záměr sbírky nových médií. Zaměří se zejména na umění pohyblivého obrazu a zvukové umění od 90. let 20. století. A výstavou Antonína Hudečky rozhodně potěší všechny obdivovatele jednoho z nejvýznamnějších českých umělců přelomu 19. a 20. stol.

 

Více informací bude průběžně zveřejňováno na webových stránkách Muzea Vysočiny Jihlava a Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě:  http://muzeum.ji.cz/ a http://ogv.cz/.

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 25.4.2013 / 25.4.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Kultura a památky > Památky > Památkový fond

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze