Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Konference ISSS: Kraj Vysočina představuje Geoportál digitální mapy veřejné správy

Konference ISSS: Kraj Vysočina představuje Geoportál digitální mapy veřejné správy
Kraj Vysočina představuje na celostátní konferenci Internet ve státní správě a samosprávě v Hradci Králové svůj nový produkt. Krajský geoportál poskytuje a nabízí výběr ze široké báze map nejen z produkce Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního, ale také z různých dostupných mapových zdrojů, včetně krajských tematických map. „Přínosem geoportálu je především zjednodušení přístupu k informacím a poskytnutí jednotné formy geodat uživatelům,“ uvedl Lubomír Jůzl z krajského oddělení správy GIS.
 

 
 

Geoportál Kraje Vysočina zpřístupňuje také účelovou katastrální mapu kraje, jejíž aktualizace byla dokončena v listopadu 2012. Podařilo se tak z krajské úrovně pokrýt území, které ještě nemá k dispozici státní digitální katastrální mapu, digitálním mapovým dílem. Data byla předána Katastrálnímu úřadu pro Vysočinu k dalšímu využití a zároveň proběhla distribuce krajské účelové katastrální mapy na obce s rozšířenou působností a případné další zájemce z řad veřejné správy.

 

Geoportál Kraje Vysočina poskytuje uživateli výběr ze široké nabídky podkladových a tematických map. Na jednom místě jsou tak k dispozici  mapy Českého úřadu zeměměřičského a katastrálního, které jsou tvořeny datovými sadami leteckých snímků, dále sadami několika typů základních map a mapami správního členění. Je možné vybírat například z map pro územní plánování, pro životní prostředí, dopravu nebo kulturu. Součást mapových podkladů tvoří účelová katastrální mapa.

 

Služby Geoportálu Kraje Vysočina může využít každý jeho návštěvník. Po registraci a přihlášení má uživatel výhodu v tom, že je automaticky zpřístupněna rozšířená nabídka prohlížení map a také velmi praktický internetový obchod s daty. „Nutno dodat, že v rámci Geoportálu Kraje Vysočina znamená internetový obchod pouze využití podobné technologie k distribuci, data jsou samozřejmě zdarma,“ upozorňuje Jůzl s tím, že klienti portálu šetří cestu na úřad nebo poštovné a data si stáhnou pohodlně prostřednictvím internetu.

 

Geoportál Kraje Vysočina je k dispozici na adrese http://geoportal.kr-vysocina.cz. Uživatelé zde mají kromě jiného dále možnost vyhledávat podle klíčových slov, procházet mapami a zjišťovat, co služba nabízí a jaká data k danému preferovanému území existují.

 

 

 

Konference ISSS: Kraj Vysočina představuje Geoportál digitální mapy veřejné správy

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.4.2013 / 8.4.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze