Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Webový portál Kraje Vysočina v novém

Webový portál Kraje Vysočina v novém
Rychlá navigace, přehlednost, snadnější ovládání, to jsou hlavní přednosti dnes spuštěné titulní webové stránky portálu Kraje Vysočina. „Nové webové rozhraní vychází z požadavků uživatelů, kteří chtějí informace najít rychle, bez zbytečného proklikávání. Moderní vzhled i rychlá navigace by měly zvýšit uživatelský komfort,“ představil změny na titulní stránce Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek.
 

 
 

Už v průběhu loňského roku doznal krajský web několika vylepšení. Na titulní stránku byl viditelně umístěn vyhledávač, zvětšila se velikost písma i uspořádání bannerů, tak, aby byly stránky pro uživatele přehlednější. „Na předchozí změny nyní navazujeme zcela novou titulkou. Rychlé odkazy, které se zde objeví rozčleněné v pěti sekcích, korespondují s nejčastěji vyhledávanými informacemi na krajském webu,“ doplňuje Eva Janoušková, sekční ředitelka Krajského úřadu Kraje Vysočina, a dodává, že ostatní úrovně stránek zůstanou ve stejné podobě, se kterou jsou návštěvníci a uživatelé zvyklí pracovat.

 

Na titulce se nově objeví pouze pět různých sekcí – Samospráva, Krajský úřad, Finance, Veřejné služby a Život na Vysočině, v každé z nich jsou pak umístěny přehledné tematické odkazy na nejžádanější informace a příslušné specializované stránky krajského webu. Prostor dostaly také aktuality v podobě tiskových zpráv a upoutávek na vybrané akce v regionu.

 

Doplněn byl také tzv. katalogový vyhledávač, který po zadání hesla v kombinaci s "našeptávačem" nasměruje uživatele přímo na příslušné stránky.

 

Poslední velkou změnou prošly webové stránky Kraje Vysočina v roce 2008, kdy se kompletně změnila grafická stránka, členění informací a přibyly specializované portály (zdravotnický, sociální, kulturní a další).

 

Nový layout úvodní webové stránky portálu Kraje Vysočina není poslední chystanou novinkou. V horizontu několika týdnů je kraj připraven nabídnout veřejnosti také službu klikací rozpočet. „Veřejnost chceme překvapit netradiční formou prezentace krajského rozpočtu. Dokončujeme práce na grafických modelech a srozumitelných komentářích. Budeme potom  rádi za jakoukoli zpětnou vazbu od veřejnosti,“ říká Dana Buřičová, vedoucí krajského odboru analýz.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 5.4.2013 / 5.4.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze