Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nejvíce znalostí o Vysočině prokázala Veronika Mácová

Nejvíce znalostí o Vysočině prokázala Veronika Mácová
V sídle Kraje Vysočina v Jihlavě se dnes konalo finálové kolo soutěže Poznej Vysočinu. Nejvíce bodů získala Veronika Mácová ze ZŠ Třebíč Týnská a zaslouženě si domů odnesla kromě jiných dárků i nový notebook. Druhý byl Ondřej Dacer navštěvující gymnázium v Novém Městě na Moravě a třetí příčka patří Tomáši Koťarovi ze ZŠ a MŠ Havlíčkův Brod Wolkerova. Oba měli ve svých taškách i tablet. Čtyřicet nejúspěšnějších žáků se navíc podívá v rámci dvoudenní poznávací cesty do Prahy.
 

 
 

Ve finálovém kole čekalo na soutěžící 30 otázek, které prověřily znalosti žáků o Kraji Vysočina v různých oblastech – zeměpis, místopis, historie, přeshraniční spolupráce, kultura ad. Na vypracování byl časový limit 60 minut a v případě rovnosti bodů rozhodoval čas odevzdání. Žáci mohli získat maximálně 54 bodů, vítězka Veronika Mácová jich nasbírala jen o dva méně. Soutěž Poznej Vysočinu je dvoukolová, první kolo se organizuje v jednotlivých přihlášených školách a z každé z nich postupují dva nejúspěšnější – vždy dívka a chlapec.

 

„V letošním roce se uskutečnil už čtvrtý ročník této soutěže a pokaždé se zapojuje více a více škol. Letos jsme zaznamenali rekordních 64 škol, finálového kola se pak zúčastnilo 124 žáků,“ uvedla Jana Fialová, radní Kraje Vysočina pro oblast školství mládeže a sportu. Výletní autobus s finalisty směr Praha vyráží v neděli ráno 28. dubna a výherci se mohou těšit například na muzikálové představení Kapka medu pro Verunku, plavbu parníkem, večerní prohlídku starou Prahou nebo na návštěvu Senátu a podmořského světa.

 

Tradičními partnery soutěže jsou společnosti PSJ, a.s. a Sberbank CZ, a.s.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2013 / 22.3.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze