Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ceny MOSTY 2012 byly předány ve Žďáře nad Sázavou

Ceny MOSTY 2012 byly předány ve Žďáře nad Sázavou
Ve Žďáře nad Sázavou včera zazněla jména vítězů celonárodní ceny Mosty 2012. V rámci slavnostního ceremoniálu byly oceněny skutky ve prospěch občanů se zdravotním postižením. Uznávané ocenění udělovala Národní rada zdravotně postižených. Záštitu nad desátým ročníkem převzal hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Za uplynulý rok bylo navrženo 70 nominací ve čtyřech tradičních kategoriích. V kategorii I. instituce veřejné správy získala cenu Knihovna Jiřího Mahena v Brně. Ocenění si vysloužila za bezbariérovost a soustavnou péči o uživatele s různými druhy handicapů. Ve II. kategorii pro nestátní subjekty připadla cena ZOO Liberec za zpřístupnění zahrady, toalet a občerstvení osobám na vozíčku.  V kategorii III. osobnost hnutí osob se zdravotním postižením obdržel ocenění Jaroslav Paur, který práci se sluchově a zdravotně postiženými lidmi zasvětil celý svůj život. V současnosti působí coby ředitel Svazu neslyšících a nedoslýchavých v České republice. Poslední v pořadí zvláštní cenu za mimořádnou aktivitu nebo čin ve prospěch občanů se zdravotním postižením získal Milan Jančo za systematické dokumentování přístupnosti památek spravovaných Národním památkovým ústavem z hlediska potřeb a požadavků návštěvníků s pohybovým omezením.

 

 „Byl jsem mile překvapen, s jakým nadšením bylo udílení cen na Vysočině připravováno. Ocenil bych, pokud by jejich pořádání bylo odrazovým můstkem pro další spolupráci,“ vyzdvihnul připravenost předseda NRZP ČR Václav Krása.

 

Předávání celonárodní ceny MOSTY je pro Kraj Vysočina coby partnera akce prestižní záležitostí. „Kraj Vysočina se hrdě hlásí k partnerství jubilejního ročníku,“ poznamenal radní Kraje Vysočina pro sociální oblast Petr Krčál.

 

Do příprav akce se zapojily i místní školy. O hosty, kteří zaplnili velký sál Domu kultury, se starali studenti Střední zdravotnické školy ve Žďáře nad Sázavou a Hotelové školy ve Velkém Meziříčí.

 

 

 

Ceny MOSTY 2012 byly předány ve Žďáře nad Sázavou

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 22.3.2013 / 22.3.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze