Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj přispěje městům s památkami UNESCO

Kraj přispěje městům s památkami UNESCO
Telč, Třebíč a Žďár nad Sázavou dostanou i v letošním roce od Kraje Vysočina dotaci ve výši 300 000 korun. Žádosti měst s památkami zapsanými na seznam světového kulturního dědictví UNESCO včera projednala krajská rada a zastupitelstvo o nich rozhodne na dubnovém zasedání. Kraj Vysočina posílá peníze na památky UNESCO už od roku 2003.
 

 
 

Kraj Vysočina má na svém území tři památky zapsané na seznam světového kulturního dědictví UNESCO, což je nejvíce ze všech krajů v Česku. Jako první bylo v roce 1992 zapsáno historické jádro Telče, v roce 1994 přibyl poutní kostel sv. Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou a před deseti lety se na prestižním seznamu objevila bazilika svatého Prokopa a židovská čtvrť v Třebíči.

 

Telč plánuje použít krajské peníze na další propagaci vlastních památek, Třebíč chystá propagační DVD a také pamětní medaile k desátému výročí zápisu na seznam UNESCO a Žďár nad Sázavou zaplatí opravy a údržbu osvětlení kostela sv. Jana Nepomuckého a stezky pro pěší na Zelené hoře.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 20.3.2013 / 20.3.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze