Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Kraj Vysočina rozdělí 13 miliónů na obnovu kulturních památek

Židovské památky na Vysočině to není jen Třebíč
Peníze na obnovu kulturních památek letos od Kraje Vysočina dostane 87 žadatelů. Celkem půjde o částku 13 miliónů korun, stejně jako loni. Kraj vybíral z 94 žádostí s celkovým finančním objemem požadavků téměř 20 miliónů korun. „Ve většině případů o finanční dotaci Kraje Vysočina na opravu památek žádají církve,“ uvedla Marie Kružíková, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu. Dotace dnes projednala krajská rada, s konečnou platností je bude schvalovat zastupitelstvo 2. dubna.
 

 
 

„Krajské peníze pomohou například při opravách kostela sv. Víta v Dolní Krupé, kostela sv. Tomáše Becketa v Nové Cerekvi nebo židovských hřbitovů v Golčově Jeníkově, Polné nebo Habrech,“ uvedla konkrétní příklady Marie Kružíková. Maximální výše dotace je letos stejně jako loni 350 tisíc korun.  Podle druhu vlastnictví se letos sešly žádosti od 26 obcí, 40 žádostí doručily církve a náboženské společnosti, 20 krát žádají fyzické osoby, jedna osoba podnikající a sedm žádostí doručili jiné osoby.

 

Zájem kraje na udržení památek v dobrém stavu podle Jiřího Běhounka, hejtmana Kraje Vysočina trvá a dotace na obnovu kulturních památek patří do skupiny podpor, jejichž budoucnost je stále jistá a nezpochybňovaná. Kraj Vysočina poskytuje systémovou podporu na obnovu kulturních památek už od roku 2004. Do loňského roku byla na obnově kulturní památek podpořené Krajem Vysočina proinvestována částka 445 miliónů korun, vlastníci vložili přes 232 miliónů korun, obce se podílely částkou téměř 72 miliónů korun a Kraj Vysočina poskytl dotace v celkové výši 141,5 miliónů korun.

 

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 19.3.2013 / 19.3.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze