Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Informační technologie Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hledá se Vesnice roku Kraje Vysočina

Vesnice Vysočiny, logo
Ministerstvo pro místní rozvoj společně s partnery vyhlásilo už 19. ročník soutěže Vesnice roku. Až do konce dubna se mohou obce splňující podmínky účasti hlásit a usilovat o titul spojený nejen s finanční odměnou od vyhlašovatelů, ale i od Kraje Vysočina. Obce musí podat řádně vyplněnou elektronickou přihlášku včetně povinných příloh a uhradit povinný registrační poplatek ve výši 2 koruny za každého občana přihlašované obce. Vítězem krajského kola v loňském roce se stala obec Křižánky, která následně bodovala i v celostátním kole.
 

 
 

Vytištěnou elektronickou přihlášku do soutěže včetně příslušné dokumentace a doklad o úhradě registračního poplatku zašlou obce do 30. 4. 2012 letos nově na Ministerstvo pro místní rozvoj ČR, adresa: Staroměstské nám. č. 6, 110 15 Praha 1 k rukám tajemnice soutěže Ing. Miroslavy Tiché.

 

Podmínky účasti v soutěži i přihláška jsou k dispozici na samostatných webových stránkách této soutěže: http://www.vesniceroku.cz/podminky-souteze.

 

V loňském roce se Vesnicí roku Kraje Vysočina stala obec Křižánky, krajského kola této soutěže se zúčastnilo celkem 33 obcí. Celostátní vítěz vybraný z krajských vítězů může od ministerstva pro místní rozvoj čerpat dotaci z Programu obnovy venkova do výše jednoho miliónu korun. V pořadí druhá oceněná obec smí požádat až o 950 tis. Kč, třetí obec o 900 tis. Kč a další krajští vítězové o 500 tis. Kč. Ostatní obce, oceněné modrou, zelenou nebo bílou stuhou, mohou čerpat maximálně 300 tisíc korun. Vítěz krajského kola na Vysočině navíc získává od Kraje Vysočina titul Vesnice Vysočiny, který sebou nese i finanční benefit v podobě stotisícového daru. I pro ostatní oceněné obce kraj pamatuje s finanční odměnou, stejně jako v minulých letech. 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 15.3.2013 / 15.3.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Informační technologie

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze