Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Radní Jana Fialová navštívila Dětské centrum v Jihlavě

Radní Jana Fialová navštívila Dětské centrum v Jihlavě
Dnes v odpoledních hodinách zavítala Jana Fialová, členka Rady Kraje Vysočina pro oblast školství, do Dětského centra v Jihlavě. V rámci své návštěvy byla seznámena s kompletním tamějším provozem, kde vyrůstají děti do tří let věku. Ve zdravotnickém zařízení je aktuálně v odborné péči třicítka dětí. Specializované pracoviště nabízí služby nejen pro samotné děti, ale také pro rodiče z celé České republiky. Mezi poskytovanou pomoc patří kromě fyzioterapie a jiných rehabilitačních technik také tzv. canisterapie při které se používá pozitivní vliv psa na zdraví člověka.
 

 
 

  „I když toto zařízení plní bohužel povinnosti, která by měly být v rukou rodičů, je na vysoké úrovni a dokáže poskytnout kvalifikovaným personálem potřebnou pomoc a zároveň vytvářet přátelské prostředí,“ uvedla po návštěvě radní Jana Fialová, která dětskému centru přivezla hygienické potřeby pro děti.

 

Dětské centrum v Jihlavě prošlo v roce 2010 rozsáhlou rekonstrukcí, kdy ke stávající budově byl přistavěn nový pavilon, ve kterém se nachází několik ordinací včetně místnosti s vířivou vanou k účelům terapie a prostory pro rodiče s dětmi v tíživé životní situaci. Tehdejší investice šla na vrub rozpočtu zřizovatele, tedy Kraji Vysočina a vyšplhala se na 26 miliónů korun.

 

 

  • Jan Nechvátal, odbor sekretariátu hejtmana
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 142, e-mail: nechvatal.j@kr-vysocina.cz  
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.2.2013 / 13.2.2013

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze