Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Čtvrtý babybox na Vysočině je v Havlíčkově Brodě

Čtvrtý babybox na Vysočině je v Havlíčkově Brodě
Havlíčkobrodská nemocnice je čtvrtým místem v Kraji Vysočina, kde funguje babybox. Schránka, kam mohou ženy v tíživé životní situaci odložit novorozeně, se nachází v hlavní budově nemocnice u vchodu do traumatologie. Místo stranou hlavního ruchu poskytne matkám anonymitu a dostatečné soukromí. Vyhřívaná schránka, která dnes byla oficiálně za účasti předsedy Senátu Milana Štěcha a hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka uvedena do provozu, nese pořadové číslo 52. „I kdyby se podařilo zachránit jen jedno dítě, má zřízení babyboxu smysl,“ uvedl v Havlíčkově Brodě hejtman Běhounek.
 

 
 

Speciální schránky jsou vybavené vytápěním i klimatizací nastavenou na 28 °C. Dítě se vkládá do plastové vaničky s váhovým senzorem, která při zatížení okamžitě vyšle signál zdravotnímu personálu nemocnice. Babyboxy fungují v Česku už sedmým rokem a za tu dobu pomohly 79 dětem, z toho 46 holčičkám a 33 klukům. Náklady na výrobu a instalaci jednoho babyboxu přesahují 250 tisíc korun a podle vyjádření Ludvíka Hesse, předsedy Nadačního fondu pro odložené děti STATIM, jsou hrazeny pouze z příspěvků dárců. V letošním roce by měl být babybox instalován ještě v Novém Jičíně, celkem chce Nadační fond umístit v České republice 80 vyhřívaných schránek.´

 

Babyboxy na Vysočině:

Nemocnice Pelhřimov: 21. prosince 2007 (Slovanského bratrství, Pelhřimov, babybox se nachází v přízemí dětského pavilonu)

Nemocnice Jihlava: 19. září 2009 (Vrchlického ulice, Jihlava, babybox se nachází v přízemí ve spojovací chodbě mezi vchodovou halou s informačním centrem a ambulantním traktem)

Nemocnice Třebíč: 19. března 2010 (Purkyňovo náměstí, Třebíč, babybox je umístěn u vstupu do nemocnice, kousek od vrátnice, napravo od vchodu)

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 

Čtvrtý babybox na Vysočině je v Havlíčkově Brodě

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.11.2012 / 13.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze