Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Krajský diabetologický den

Krajský diabetologický den
14. listopad je Světovým dnem diabetu. V tyto dny se po celém světě konají akce, které mají upozornit na nebezpečí této civilizační choroby a přesvědčit co nejvíc lidí, že zdravý životní styl jim pomůže ubránit se propuknutí cukrovky. Přes 60 diabetiků a zájemců o tuto problematiku se sešlo 8. 11. 2012 v Jihlavě na V. ročníku Krajského diabetologického dne, který se konal pod záštitou hejtmana Kraje Vysočina J. Běhounka. „Diabetes se může stát problémem každého z nás. Současný životní styl výrazně přispívá k propuknutí této civilizační nemoci,“ řekl náměstek hejtmana Vladimír Novotný, který účastníky přivítal na půdě krajského úřadu.
 

 
 

Série přednášek se týkala problematiky diabetu a životního stylu diabetiků – např. zdravého stravování a pohybu, diabetické nohy, onemocnění ledvin, či pomoci seniorům v krizových situacích. Přednášejícími byli Mgr. Součková z VZP ČR, MUDr. Točík a MUDr. Kopáčková z Nemocnice Jihlava, Ing. Pěchotová z občanského sdružení ŽIVOT 90 Jihlava. V dopoledních hodinách zástupci VZP ČR měřili krevní tlak a procenta tělesného tuku Účastníci obdrželi také poukaz na jedno měření cukru a cholesterolu zdarma. Kompenzační pomůcky pro zrakově postižené prezentovala obecně prospěšná společnost Tyflo Vysočina.

 

Na závěr programu svou činnost představily územní organizace Svazu diabetiků v Kraji Vysočina. Akci uspořádal Kraj Vysočina v rámci projektu Zdravý Kraj Vysočina ve spolupráci s Krajským výborem Santvincentské deklarace Kraje Vysočina, Územní organizací Svazu diabetiků ČR v Jihlavě, Státním zdravotním ústavem, VZP ČR – Regionální pobočkou Brno, pobočkou pro Jihomoravský kraj a Kraj Vysočina a občanskými sdruženími KOUS a Zdravá Vysočina.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 9.11.2012 / 9.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze