Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Nemocnice budou jednat s pojišťovnami společně

Nemocnice budou jednat s pojišťovnami společně
Zástupci nemocnic sdružených v Asociaci českých a moravských nemocnic a Asociaci krajských nemocnic se 6. listopadu v Praze dohodli na společném postupu při uzavírání smluv o poskytování zdravotní péče se zdravotními pojišťovnami. Odmítají celoplošnou, neřízenou a neprůhlednou restrukturalizaci nemocniční péče bez zveřejnění jednoznačných pravidel a kritérií, bez toho, že příslušné orgány státní správy budou spoluodpovědné za nastavené změny v síti lůžkových zdravotnických zařízení a bez jistoty financování poskytnuté zdravotní péče v roce 2013.
 

 
 

Nemocnice sdružené v asociacích jsou připraveny jednat o zefektivnění sítě nemocniční péče při řádně uzavřených smlouvách a bez nátlaku. Proto požadují prodloužení stávajících smluv se zdravotními pojišťovnami na dobu pěti let, nebo uzavření nových smluv totožného rozsahu a struktury poskytované péče. „Zásadní je pro nás zachování dostupné zdravotní péče pacientům ve všech krajích naší republiky. Dosavadní stav považuji za účelovou destabilizaci systému nemocniční péče,“ sdělil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina a předseda předsednictva Asociace krajských nemocnic. Samosprávy krajů učiní vše pro zachování dostupnosti a kvality zdravotní péče v jimi zřizovaných zařízeních.

 

Dosavadní dohody o hrazení péče vyprší ke konci roku 2012 a těmi novými se chystají pojišťovny upravit nemocniční síť. Podle plánů by se v příštím roce měla zrušit akutní lůžková péče ve 12 nemocnicích.

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2012 / 7.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze