Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Podpora neprofesionálního umění – Tvůrčí taneční dílna 2012

Podpora neprofesionálního umění – Tvůrčí taneční dílna 2012
Kraj Vysočina už několik let poskytuje dotace v oblasti neprofesionálního umění. I v roce 2012 v rámci pravidel rozdělil Kraj Vysočina mezi pořadatele krajských postupových a národních přehlídek a účinkující z Kraje Vysočina při jejich účasti na národní přehlídce v jiném kraji dotace ve výši téměř 300 tisíc korun. Na příští rok je v krajském rozpočtu připravena částka 400 tisíc korun, pořadatelé tak budou moci podávat žádost o dotaci v průběhu ledna 2013 a účinkující průběžně do 30. listopadu 2013. Jedním z podpořených projektů letošního roku je Tvůrčí taneční dílna 2012, která se koná 16. - 18. listopadu v jihlavském Domě kultury a odborů.
 

 
 

Tvůrčí taneční dílnu 2012 pořádá Sdružení pro dětskou taneční tvořivost ve spolupráci s Národním informačním a poradenským střediskem pro kulturu (NIPOS-ARTAMA). Hlavní poslání této bienálové přehlídky vyplynulo z potřeby dnešních folklorních souborů vytvořit prostor pro vzájemná setkávání, předávání zkušeností, srovnání, inspiraci a v neposlední řadě pak otevření dialogu nad problémy, s nimiž se v tvůrčím procesu autoři předvedených jevištních kompozic setkávají. Stěžejním motivem těchto setkání je podpořit novou scénickou tvorbu mládežnických a dospělých souborů, zaměřit se na hledání nových cest a způsobů uměleckého uchopení hodnot tradiční kultury současnými tvůrci. Součástí každé přehlídky je rozborový seminář vedený lektorským sborem. Jeho smyslem je formou veřejné besedy seznámit choreografy a vedení souboru s klady i problémy předvedených choreografií s cílem kvalifikovaně a citlivě poradit a inspirovat.

 

Přijďte se tedy podívat do Domu kultury a odborů v Jihlavě ve dnech 16. – 18. listopadu 2012 na prestižní 6. ročník celostátní přehlídky choreografií folklorních souborů, na kterém se představí to nejlepší, co v současnosti v oblasti jevištní prezentace lidového tance vzniklo.

 

Kraj Vysočina pravidelně poskytuje dotace v oblasti neprofesionálního umění v rámci naplňování Programu rozvoje Kraje Vysočina, a to opatření Zachování kultury a kulturních tradic, rozvoj regionálních kulturních aktivit. Více informací o podpoře neprofesionálního umění jsou k dipozici na webové stránce Kraje Vysočina.

 

 

  • Jana Komínová, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 249, e-mail: kominova.j@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 7.11.2012 / 7.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze