Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

V Telči vyvrcholily oslavy výročí středního školství

Výročí Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy Telč
Slavnostní otevření první etapy rekonstrukce spojovacího krčku mezi základní školou a budovami Gymnázia Otokara Březina a Střední odborné školy oficiálně zakončila letošní oslavy středoškolského vzdělávání v Telči. Před 160 lety usedli do školních lavic první žáci telečské reálky, která byla základem pro dnešní gymnázium. 90 let uplynulo od vzniku prvorepublikové hospodyňské školy pro dívky z hospodářských rodin. Ta se od roku 1950 měnila na centrum odborného zemědělského vzdělávání.
 

 
 

Od srpna letošního roku stavebníci vyměnili okna a zbudovali nová sociální zařízení ve všech podlažích spojovacího krčku. V přízemí prošly celkovou rekonstrukcí elektroinstalace, topení i podlahové krytiny. Nově vznikla aula. Celkové náklady ve výši 4,6 milionu korun hradil Kraj Vysočina ze svého rozpočtu. Pro příští rok plánuje Kraj Vysočina opravu zbylých dvou podlaží s předpokládanými náklady do dvou milionů korun.

 

Otevření první části opravených prostor se společně s řadou významných hostů zúčastnili radní Kraje Vysočina Marie Kružíková a Martin Hyský.
 

V Telči vyvrcholily oslavy výročí středního školství

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 5.11.2012 / 5.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze