Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek ocenil na Ukrajině veterány II. světové války

Medaile kraje Vysočina
Ukrajinský Užhorod u příležitosti 94. výročí vzniku samostatného československého státu navštívila delegace zástupců Ministerstva obrany, Ministerstva zahraničních věcí a také zástupců Československé obce legionářské. Za přítomnosti velvyslance ČR na Ukrajině Ivana Počucha a dalších významných hostů Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina, ocenil bronzovou pamětní medailí Kraje Vysočina veterány II. světové války žijící v Zakarpatské oblasti Ukrajiny, partnerském regionu našeho kraje.
 

 
 

Ivan Jurijovyč Bigunec, Margaryta Georgijivna Baranovska, Vasyl Stěpanovyč Djurdjaj, Dmytro Vasyljovyč Lukač, Chrystyna Vasylivna Magula a Petro Ivanovyč Cjuka získali ocenění za aktivní účast na osvobození Československa. Součástí celodenního programu bylo mimo jiné i společné setkání s vedením Zakarpatské oblasti a slavnostní zahájení rekonstrukce posádkového hřbitova Na Šachtě, či vernisáž výstavy Česko-slovenští fotografové s ukrajinskými kořeny v prostorách Užhorodského zámku.

 

Přítomní zástupci Kraje Vysočina pracovní cestu využili i k průběžné kontrole společně realizovaných projektů. Navštívili rekonstruovanou základní školu ve Velké Kopanji, sociální centrum pro sirotky a děti ze sociálně slabých rodin v Bohdanu, či zařízení pro postižené děti v Tjačivu. V letošním roce Kraj Vysočina společně se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny realizují 16 projektů v celkovém objemu pět milionů korun. Na financování akcí se podílí česká i ukrajinská strana rovným dílem, a to prostřednictvím dobročinného fondu ViZa. Činnost fondu je podporována ze strany obou partnerských regionů. V průběhu dosavadní spolupráce Kraj Vysočina v Zakarpatské oblasti Ukrajiny spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení částku 20 milionů korun.

 

 

Hejtman Jiří Běhounek ocenil na Ukrajině veterány II. světové války

Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 2.11.2012 / 2.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze