Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Město pro byznys: Vítězství patří opět Humpolci

Město pro byznys: Vítězství patří opět Humpolci
V pátém ročníku srovnávacího výzkumu Město pro byznys opět zvítězil Humpolec. Vysoký podíl podnikatelů, široká síť dodavatelů, dobrá dopravní dostupnost i vstřícnost městské samosprávy rozhodly o tom, že Humpolec znovu obsadil nejvyšší příčku. Předstihl druhý Pacov, kterému v loňském roce patřilo páté místo mezi patnácti hodnocenými městy Kraje Vysočina. Třetí příčku obsadila Jihlava. „V dnešní době jsou největším problémem pro rozvoj a stabilitu podnikatelského sektoru stále se měnící zákony a sazby daně z přidané hodnoty. Na celostátní úrovni je třeba co nejdříve vytvořit předvídatelné prostředí, které umožní i další rozvoj podnikání,“ řekl v úvodu první náměstek hejtmana Vladimír Novotný.
 

 
 

Úspěšný Humpolec zvítězil díky dobrému hodnocení v obou posuzovaných oblastech. V přístupu veřejné správy skončil druhý a v oblasti podnikatelského prostředí byl hodnocen nejlépe ze všech měst na Vysočině. Humpolec každoročně zaujímá přední místa v tomto srovnávacím výzkumu, v roce 2008 dokonce zvítězil v celorepublikové konkurenci.

 

Nízká míra nezaměstnanosti, příznivá cena bytů, dostupnost pozemků a prostorů k podnikání posunuly loni pátý Pacov na druhé místo. Navíc si nejlépe ze všech posuzovaných měst v Česku vedl v testu elektronické komunikace. Třetí místo patří Jihlavě. Zde se nachází nejvyšší počet firem, je tady nejnižší dlouhodobá nezaměstnanost i nejvyšší podíl výdajů určených na veřejnou dopravu.


Celkové pořadí měst v Kraji Vysočina:

Pořadí

Město

1.

Humpolec

2.

Pacov

3.

Jihlava

4.

Nové Město na Moravě

5.

Chotěboř

6.

Pelhřimov

7.

Havlíčkův Brod

8.

Moravské Budějovice

9.

Velké Meziříčí

10.

Třebíč

11.

Žďár nad Sázavou

12.

Bystřice nad Pernštejnem

13.

Náměšť nad Oslavou

14.

Světlá nad Sázavou

15.

Telč

 

Poznámka: Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě padesáti kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.

 

 

 

Město pro byznys: Vítězství patří opět Humpolci

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 1.11.2012 / 1.11.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Krajský úřad

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze