Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Norman L. Eisen: Moje návštěva Vysočiny určitě nebyla poslední

Norman L. Eisen: Moje návštěva Vysočiny určitě nebyla poslední
Hejtman Jiří Běhounek, první náměstek hejtmana Vladimír Novotný a radní Marie Kružíková se dnes setkali s americkým velvyslancem Normanem L. Eisenem a jeho spolupracovníky z americké ambasády Benjaminem Rockwellem a Janou Kernerovou. V sídle Kraje Vysočina více než hodinu probírali aktuální téma krajských voleb, energetickou bezpečnost a stabilitu, dotkli se i otázek zdravotnictví a situace českých zdravotních pojišťoven. Velvyslance Eisena kromě jiného zaujal středoškolský obor Energetika, který se na Střední průmyslové škole v Třebíči vyučuje od roku 2009.
 

 
 

„Americký velvyslanec byl velice dobře obeznámen se situací v Kraji Vysočina a mohli jsme proto zcela konkrétně hovořit o záležitostech, které aktuálně i dlouhodobě ovlivňují dění v našem regionu. Zajímala ho například povolební situace v Kraji Vysočina, spolupráce politických stran v krajském zastupitelstvu i nálada lidí ve společnosti. Podle očekávání jsme se dostali také k otázkám energetické bezpečnosti a rozvoje Jaderné elektrárny Dukovany,“ zmínil některá z mnoha témat hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek. V průběhu setkání hejtman Běhounek nabídl americké straně možnou spolupráci při výuce v oboru Energetika na třebíčské střední škole např. ve formě přednášek amerických odborníků z oblasti energetiky.

 

Na závěr setkání pozval hejtman Jiří Běhounek  amerického velvyslance Normana L. Eisena na únorové Mistrovství světa v biatlonu do Nového Města na Moravě a také na další návštěvu Vysočiny.

 

Životopis velvyslance Normana L. Eisena:

 http://czech.prague.usembassy.gov/ambassador.html

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 17.10.2012 / 17.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze