Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Projekt Zásah bez hranic vyvrcholil mezinárodním cvičením

Projekt Zásah bez hranic vyvrcholil mezinárodním cvičením
Příslušníci Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina (HZS KV) a Dolního Rakouska se ve dnech 10. – 11. 10. 2012 zúčastnili společného cvičení v rakouském Tullnu. V rámci akce došlo také k podpisu Dohody o další spolupráci mezi HZS KV a vedením Zemských hasičů Dolního Rakouska.
 

 
 

Výcvikové středisko v Tullnu vybudované v roce 2006 patří k nejmoderněji vybaveným v celém Rakousku. Zde si účastníci cvičení z obou zemí společně vyzkoušeli např. záchranu osoby z výšky a z vody, zajištění olejové skvrny v řece či ochranu sklepa položením vodní bariéry. Byla také předvedena technika používaná v ČR a v Rakousku, jako např. obojživelné vozidlo a kontejner pro nouzové přežití.

 

Dvoudenní program byl zaměřen zejména na spolupráci českých a rakouských hasičů s cílem procvičit jazykové znalosti nabyté během půlročního jazykového kurzu němčiny, který hasiči z Vysočiny absolvovali. Plk. Ing. Miroslav Šimon, ředitel KZS KV vyjádřil potěšení nad možností využití zdejšího výcvikového centra, které v České republice hasiči postrádají.

 

Na závěr programu došlo k podpisu Dohody o budoucí spolupráci mezi Hasičským záchranným sborem Kraje Vysočina a Zemskými hasiči Dolního Rakouska. Dohoda deklaruje vůli obou stran dále prohlubovat spolupráci obdobnými společnými akcemi. „Doufám, že výcvik byl pro účastníky přínosem a bylo prohloubeno vzájemné přátelství. Cílem dohody je, aby slova o spolupráci byla naplněna praktickými výstupy“, uvedl Josef Buchta, velitel zemských hasičů Dolního Rakouska a prezident Rakouského spolkového hasičského sboru.

 

Tato akce byla zrealizována z Fondu malých projektů Vysočina – Dolní Rakousko v rámci Operačního programu Cíl 3 – Evropská územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007 – 2013.

 

 

  • Dita Marešová, odbor regionálního rozvoje
    Krajský úřad Kraje Vysočina
    tel.: 564 602 531, e-mail: maresova.d@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 12.10.2012 / 12.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze