Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Psychocentrum v Jihlavě slaví 30. narozeniny

Psychocentrum v Jihlavě slaví 30. narozeniny
Před třiceti lety na podzim vznikla v Jihlavě manželská a rodinná poradna, která dnes nese název Psychocentrum – manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina. Poradna nabízí služby jednotlivcům, párům i celým rodinám, součástí je i Intervenční centrum Kraje Vysočina věnující se pomoci osobám ohroženým domácím násilím. V minulém roce měli odborníci z jihlavského Psychocentra v péči 421 nových klientů, Intervenční centrum přibližně 200 klientů.
 

 
 

Intervenční centrum Kraje Vysočina vzniklo v roce 2007, kdy pomoc vyhledalo 78 klientů, od roku 2009 se jejich počet pohybuje kolem čísla 200. „Letos v květnu odstartovala informační kampaň, která měla za cíl rozšířit povědomí o naší existenci a našich službách. Tváří kampaně se stali Vanda Hybnerová a Saša Rašilov a to bez nároku na honorář,“ uvedla Jana Volná z intervenčního centra a dodala, že počet klientů po spuštění kampaně výrazně vzrostl a čím dál častěji se mezi nimi objevují senioři.

 

Psychocentrum – manželská a rodinná poradna Kraje Vysočina je krajskou příspěvkovou organizací a od roku 2004 sdružila poradny v Třebíči, Žďáru nad Sázavou a Jihlavě. V Havlíčkově Brodě a Pelhřimově uzavřelo Psychocentrum smlouvu s privátními psychology. „Odborné služby poskytujeme zdarma a pokud si to klient přeje tak i anonymně. Důraz klademe na vzájemnou důvěru a aktivní přístup klienta,“ uvedla  ředitelka Psychocentra Olga Hinková.

 

Více informací o činnosti Psychocentra a kontakty na www.psychocentrum.cz

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 11.10.2012 / 11.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze