Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Týden sociálních služeb odstartoval Festivalem sociálním služeb ve Žďáře nad Sázavou

Týden sociálních služeb odstartoval Festivalem sociálním služeb ve Žďáře nad Sázavou
V Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou se 8. října konal Festival sociálních služeb. Přehlídka poskytovatelů sociálních služeb odstartovala Týden sociálních služeb na Vysočině. Konání v pořadí druhého ročníku festivalu podpořil Kraj Vysočina, jehož radní pro sociální oblast Petr Krčál na úvod setkání vyzdvihnul důležitost sociálních služeb.
 

 
 

„Na Vysočině využívá 235 typů sociálních služeb téměř 80 tisíc klientů. Festival je tak dokladem dobře odvedené práce, díky které se nám podařilo udržet financování služeb v kraji a tedy i jejich vysokou kvalitu,“ uvedl radní Petr Krčál. Zároveň zdůraznil budoucí směřování sociálních služeb, které bude odrážet postupné stárnutí populace. Ne nadarmo byl letošní rok vyhlášen evropským rokem aktivního stárnutí a mezigenerační solidarity. „Bude se zvyšovat význam terénních a ambulantních služeb,“ podotknul radní Krčál.

 

Vedle radního Krčála se přehlídky zúčastnili zástupci jednotlivých měst žďárského okresu včetně starostky města Žďár nad Sázavou Dagmar Zvěřinové. Ve foyer Domu kultury nechyběl informační stánek Kraje Vysočina, ve kterém se mohli zájemci registrovat do projektu Senior Plus, který byl na Vysočině spuštěn 30. září.

 

 

Festival sociálních služeb

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 9.10.2012 / 9.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze