Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Ukrajinský biskup Milan Šášik navštívil Vysočinu

Ukrajinský biskup Milan Šášik navštívil Vysočinu
Mukačevský řeckokatolický eparcha Milan Šášik přijal pozvání hejtmana Kraje Vysočina Jiřího Běhounka a v závěru minulého týdne přijel do Jihlavy. V programu návštěvy nechyběla mše, kterou sloužil ve farním kostele sv. Jakuba. Při setkání s radními Kraje Vysočina ocenil aktivity Vysočiny na Zakarpatí. Společnými silami obou regionů se daří rozvíjet veřejnou infrastrukturu, zlepšovat podmínky pro vzdělávání dětí, či poskytování zdravotní péče. Za zmínku stojí i tvůrčí spolupráce sociálních zařízení obou regionů.
 

 
 

Za přítomnosti zástupců Statuárního města Jihlavy si host prohlédnul historickou budovu radnice, kostel svatého Ignáce a celé město z věže kostela Sv. Jakuba. Odpolední program byl směřován do Nové Říše, kde biskup navštívil klášter premonstrátů a v jeho těsném sousedství pohovořil s obyvateli novoříšského domu s pečovatelskou službou.

 

Milan Šášik se narodil v Lehotě u Nitry. Po studiu působil v několika farnostech na Slovensku jako kaplan a farář. Na Ukrajině žije od roku 1992. Biskupskou konsekraci přijal v roce 2003 a v roce 2010 ho papež Benedikt XVI. jmenoval mukačevským eparchou.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2012 / 8.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze