Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Petr Volný ze Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě vyhrál Cenu eko energie

Petr Volný ze Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě vyhrál Cenu eko energie
Petr Volný ze Střední školy obchodu a služeb v Jihlavě získal za svůj studentský projekt „Využití papírového odpadu“ ocenění v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR. Díky hlasům veřejnosti porazil dalších pět projektů v sekci Mládež a vyhrál Cenu eko energie. S tou je spojena i výhra téměř 300 tisíc korun určená pro jihlavskou střední školu. Úspěchem Petra Volného navázala škola na ocenění, která získala za neobvyklé ekologické projekty v loňském roce.
 

 
 

Na dvouletém projektu spolupracoval Petr Volný s Dušanem Tripalem, který v minulém týdnu zvítězil v krajském kole soutěže Živnostník roku. Jeho firma se zabývá výrobou kartonových krabic, proložek a palivových briket z papírového odpadu. Petr Volný ve svém vítězném projektu nejen popsal proces výroby briket, ale také vyčíslil úspory financí a emisí. Kromě toho zjistil, že popel se dá využít jako doplňkové hnojivo, zejména v průběhu květové fáze rostlin.

 

Významné ocenění získala v soutěži E.ON Energy Globe Award ČR i Nemocnice Nové Město na Moravě. S projektem „Nemocnice Nové Město na Moravě - energetické úspory se zárukou / AB Facility a.s.“ zvítězila v soutěžní kategorii Oheň. Více na http://www.kr-vysocina.cz/energeticky-oskar-pro-nemocnici-nove-mesto-na-morave/d-4044915/p1=53788 

 

Soutěž E.ON Energy Globe Award ČR, která je často nazývána také jako udělování „ekologických Oskarů“, má v České republice sedm soutěžních kategorií: Země, Oheň, Voda, Vzduch, Mládež, Obec a Kutil. Přihlásit se do ní může každý a navíc zcela zdarma. Nejlepší projekty v jednotlivých kategoriích získávají prestižní ocenění a také možnost účastnit se světového finále soutěže zaměřené na úspory energie a ochrany životního prostředí. Smyslem Ceny eko energie je přirozeně podpořit aktivní přístup k ochraně životního prostředí.

 

Více informací na http://www.energyglobe.cz/

Celá práce Petra Volného na http://www.ssos-ji.cz/clanek-47-eko-kampan-2011-12.html

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2012 / 8.10.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze