Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Zažít muzeum jinak aneb „Noc vědců 2012“ nejen pro vědce

Ilustrační foto
Stalo se už tradicí, že Muzeum Vysočiny Jihlava a Jihlavská astronomická společnost v druhé polovině září pořádají Noc vědců. Setkání slouží ke zviditelnění vědy, vědců a výsledků odborné badatelské práce. V tomto roce tato zajímavá celoevropská akce připadla na pátek 28. září 2012. Využijte svátečního volného dne a vydejte se do Muzea Vysočiny Jihlava.
 

 
 

Velkému zájmu ze strany veřejnosti se vždy těší fyzikální experimenty – letos budou mimo jiné k vidění i efektní ukázky Teslova transformátoru aneb blesky v obýváku, experiment s krasobruslařem, indiáni ve vakuu a další.

Pořadatelé dále nabízí zájemcům v Jihlavě možnost seznámit se s funkcí velkých astronomických dalekohledů, v případě příznivého počasí budou probíhat pozorování slunečních skvrn. A pro aktivní návštěvníky je připravena vědomostní soutěž tentokrát o dalekohled.

V podvečerních hodinách se bude konat přednáška Ing. Petra Dvořáka z Vysokého učení technického v Brně na téma nanotechnologie aneb jak si pohrát s atomy.

 

Po celý den budou mít příchozí také možnost seznámit se s institucemi, které na území Kraje Vysočina provádí výzkumnou činnost.

A protože se jedná o „noc“, akce bude pokračovat i ve večerních hodinách na bráně Matky Boží.

 

Podrobné informace o místech a časech konání jednotlivých akcí jsou uvedeny na přiloženém plakátu nebo je najdete i na webových stránkách muzea a Jihlavské astronomické společnosti. Vstup na všechny akce je zdarma.

 

  • Více informací Muzeum Vysočiny Jihlava
 

Odkazy

 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 27.9.2012 / 27.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Martin Hyský - radní Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze