Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Ukrajině pomáháme šestým rokem

ilustrační foto Zakarpatí
V minulém týdnu navštívil hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek společně se zástupci kraje partnerský region Zakarpatskou oblast Ukrajiny. Hlavním programem byla kontrola a také slavnostní předání společně realizovaných projektů za rok 2012 do užívání.
 

 
 

„Ani šestým rokem partnerství našich regionů nepolevuje. Důkazem je dalších devět započatých projektů pro letošní rok. Investice do mateřských i základních škol vytvářejí důstojné podmínky pro vzdělávání ukrajinských dětí. Velmi mě těší, že se nám daří postupně rozjíždět i spolupráci v oblasti vysokoškolského vzdělávání,“ zhodnotil Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Během dosavadního partnerství se na Ukrajině podařilo přispět k rozvoji veřejné infrastruktury, výměnou střech, oken, či zateplením fasád prošla řada škol, školek i zdravotnických a víceúčelových zařízení především ve venkovských oblastech regionu. Nelze opomenout ani naši společnou historii, odkaz našeho prvního prezidenta Tomáše Garrigue Masaryka.

 

I letošní rok Kraj Vysočina společně se Zakarpatskou oblastí Ukrajiny investují do rozvoje celkem 10 milionů korun. Příspěvek Kraje Vysočina prostřednictvím dobročinného fondu ViZa činil 5 milionů korun.

 

Při pracovní cestě členové stálé konference v čele s hejtmanem Kraje Vysočina navštívili tyto projekty:

  • Velká Kopanja – kompletní rekonstrukce objektu školy
  • Lazeščyna – výměna oken základní školy
  • Bohdan – rekonstrukce objektu pastoračního centra
  • Lipovec – výměna střechy na zdravotnickém zařízení
  • Užhorod – rekonstrukce parku T. G. Masaryka, otevření Kabinetu ukrajinsko-českého partnerství na fakultě Mezinárodních vztahů Užhorodské univerzity
  • Svaljava – výměna oken základní školy
  • Rodnykova Huta – výměna oken a zateplení budovy mateřské a základní školy

 

Činnost fondu je podporována ze strany obou partnerských regionů. Od roku 2007 Kraj Vysočina v Zakarpatské oblasti Ukrajiny spoluinvestoval do veřejně prospěšných zařízení částku 20 milionů korun. Společně s podílem Zakarpatské oblasti Ukrajiny se tedy podařilo přispět k rozvoji regionu více než 40 miliony korun. 

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 11.9.2012 / 11.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze