Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek zahájil nový školní rok v Ledči nad Sázavou

Hejtman Jiří Běhounek zahájil nový školní rok v Ledči nad Sázavou
První zvonění nového školního roku 2012/2013 si dnes vyslechl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek na Základní škole v Ledči nad Sázavou. Slavnostnímu usednutí více než sedmdesáti žáčků prvních ročníků rozdělených do tří tříd přihlížel společně s ním také starosta města Ledeč nad Sázavou Petr Vaněk a řada rodičů i prarodičů. Každý letošní vysočinský prvňáček navíc neodešel ze školy s prázdnou. I v Ledči nad Sázavou se na každého z nich dostal „bezpečný kufřík“.
 

 
 

Dárek od Kraje Vysočina a dalších partnerů v podobě kufříku nazvaného Bezpečně do školy a ze školy v Ledči hejtman předával novým žáčkům osobně. Ve všech ostatních základních školách na Vysočině ho prvňáci našli na svých lavicích nebo jim je předali někteří členové Rady Kraje Vysočina. Kromě reflexní vesty a doplňků s reflexními prvky v něm děti najdou i řadu ve škole nepostradatelných pomůcek nebo zdravé mlsání. „Bezpečný kufřík“ mohou získat i ostatní děti, pokud se budou účastnit bezpečně-preventivní akce, která zavítá o zářijových víkendech do všech okresních měst regionu.

 

Nový školní rok začal studentům i ve Věznici Světlá nad Sázavou. Ve spolupráci s Krajem Vysočina zřizovanou Střední školou obchodu a služeb Jihlava zde otevřeli první ročník studijního oboru kuchař, číšník. Celkem zasedlo do lavic sedmnáct studentek tč. ve výkonu trestu. „Podařilo se umožnit vězněným smysluplně využít volný čas a díky studiu a jeho dokončení jim po propuštění  zvýšit šanci zapojení se do běžného pracovního života,“ ocenil projekt Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

 Na střední školy v Kraji Vysočina letos nastoupilo  do prvních ročníků 4621 nových studentů. Do lavic na základních školách pak přišlo 4120 prvňáčků.

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 3.9.2012 / 3.9.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze