Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Sociální pracovníci z Ukrajiny absolvovali na Vysočině odborné stáže

Sociální pracovníci z Ukrajiny absolvovali na Vysočině odborné stáže
Dvacet sociálních pracovníků ze Zakarpatské oblasti Ukrajiny absolvovalo v termínu 12. – 24. srpna odborné stáže v sociálních zařízeních zřizovaných Krajem Vysočina. „Hosté ze Zakarpatí se intenzivně věnovali práci se seniory a klienty s postižením. Seznámili se s prostředím našich zařízení a péčí, která je klientům poskytována,“ řekl Petr Krčál, radní Kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí. V loňském roce se stáže konaly poprvé za účasti 10 ukrajinských sociálních pracovníků.
 

 
 

Odborné stáže se uskutečnily v Domově důchodců v Proseči u Pošné, Domově Jeřabina v Těchobuzi a Ústavu sociální péče Křižanov. Celý program stáží a odborných přednášek koordinoval ředitel Domova důchodců v Proseči u Pošné Jiří Hormandl.

 

„Že tato setkání mají svůj význam, jsme se již přesvědčili v oblasti školství. Učitelé ze Zakarpatské oblasti, kteří navštívili školská zařízení na Vysočině, přenesli získané poznatky do svých škol. Ve třídách následně visely nástěnky, přibyly počítače nebo se rozšířila nabídka kroužků pro školáky. Zlepšení proto očekáváme také v oblasti sociální péče," doplnil Petr Krčál a dodal, že odborné stáže se stanou pravidelnou aktivitou v rámci zahraniční spolupráce mezi Krajem Vysočina a Zakarpatskou oblastí Ukrajiny.

 

 

 

Sociální pracovníci z Ukrajiny absolvovali na Vysočině odborné stáže

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2012 / 28.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze