Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Novým ředitelem Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě bude Daniel Novák

Novým ředitelem Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě bude Daniel Novák
Novým ředitelem krajské Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se stane s platností od 1. října 2012 Daniel Novák. Oznámil to dnes po jednání Rady Kraje Vysočina hejtman Jiří Běhounek. Novák, který je kmenovým zaměstnancem krajské galerie, byl po odchodu dosavadního ředitele Aleše Seiferta začátkem prázdnin dočasně pověřen vedením galerie. Aleš Seifert se stal novým ředitelem Alšovy jihočeské galerie.
 

 
 

O místo ředitele Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě se ucházelo 11 výrazných osobností nejen z oblasti kultury. Sedmičlenná komise doporučila jmenovat právě Daniela Nováka. Daniel Novák vystudoval Filozofickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně, studijní obor Dějiny umění – archeologie. V Oblastní galerii Vysočiny v Jihlavě pracuje od roku 2006 jako vedoucí odborného oddělení, kurátor sbírky malby a plastiky, zástupce ředitele.

 

Cílem nového ředitele krajské galerie je vybudovat živou organizaci, která bude široce přístupným kulturním centrem, otevřená moderním kulturním proudům, a která bude umění prezentovat přístupnou formou srozumitelnou každému. „Od Daniela Nováka se očekává vytvořit respektovanou multifunkční instituci aktivně podporující kulturní život v kraji,“ uvedl Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury a cestovního ruchu.

 

Sbírkový fond Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě představuje téměř 7 tisíc sbírkových předmětů a návštěvnost se pohybuje kolem 20 000 návštěvníků za rok.

V letošním roce láká galerie zejména na prestižní výstavu ZAMLČENÁ MODERNA / ILUZE A SNY Středoevropské umění ze sbírky Patrika Šimona1880–1930.

 

  • Lenka Novotná, odbor kultury, památkové péče a cestovního ruchu
    Krajský úřad Kraje Vysočina, Jihlava
    e-mail: novotna.l@kr-vysocina.cz
 
Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 28.8.2012 / 28.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze