Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Setkání představitelů tří partnerských regionů v Nitře

Setkání představitelů tří partnerských regionů v Nitře
V uplynulém týdnu se v Nitře uskutečnilo setkání vrcholných představitelů tří partnerských regionů. Kraj Vysočina zastupoval hejtman Jiří Běhounek, Nitranský samosprávný kraj jeho předseda Milan Belica a za region Champagne-Ardenne přicestoval radní pro oblast ekonomického rozvoje a zaměstnanosti Jean-Marie Meunier. Na společném jednání shrnuli stav společné spolupráce a diskutovali další směr možné kooperace těchto tří regionů v budoucích letech.
 

 
 

Regiony spojuje především spolupráce v oblasti vzdělávání a cestovního ruchu. Zmíněna byla i kooperace v oblasti ekonomiky. „Konkrétně jsme hovořili například o Konferenci o výchově a vzdělávání, která je určena pro pedagogy a zabývá se výměnou teoretických i praktických zkušeností a poznatků v různých oblastech. V loňském roce bylo nosným tématem efektivní řízení středních škol,“ uvedl hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek a dodal, že dosud se konference pořádala každoročně v Nitře, do budoucna by se však měla rozšířit i do České republiky a Francie. Konat se bude vždy v jednom z regionů na základě rotačního systému.

 

V oblasti cestovního ruchu se v Nitře uskutečnila mezinárodní konference na téma „Budování cyklotras v Nitranském samosprávném kraji“. Výměna zkušeností a sdílení příkladů dobré praxe v oblasti výstavby cyklotras a podpory cykloturistiky, to bylo hlavní téma konference, na které se svým příspěvkem „Podpora cykloturistiky v České republice, se zaměřením na Kraj Vysočina“ vystoupil Tomáš Čihák, ředitel Vysočina Tourism.

 

Příští rok se jednání představitelů těchto tří regionů uskuteční ve francouzském regionu Champagne-Ardenne.

 

S Nitranským samosprávným kraje a regionem Champagne-Ardenne podepsal Kraj Vysočina smlouvu o spolupráci v dubnu 2006.

 

 

 

Setkání představitelů tří partnerských regionů v Nitře

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 27.8.2012 / 27.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze