Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek odhalil pamětní desku primáři Jaroslavu Pujmanovi

Busta Jaroslava Pujmana v areálu Nemocnice Pelhřimov.
V areálu Nemocnice Pelhřimov byla dnes odhalena deska s informacemi o významném chirurgovi, hlavním primáři pelhřimovské nemocnice, uznávaném odborníkovi a organizátorovi, který se zasloužil o rozvoj tamní nemocnice MUDr. Jaroslavu Pujmanovi. Stalo se tak u příležitosti 42. výročí jeho úmrtí. „Jaroslav Pujman ovlivnil zásadním způsobem rozvoj nemocnice v jejím existenčně důležitém období v polovině 20. století. Za dobu jeho vedení nemocnice byl přistaven trakt k chirurgickému oddělení, administrativní budova, stravovací provoz, prádelna a kotelna. Nemocnice měla za jeho vedení už tři stovky lůžek. Veškerou svou činnost směřoval k zajištění co nejlepší péče o nemocné,“ uvedl dnes v Pelhřimově hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

Pamětní deska s informacemi o primáři Jaroslavu Pujmanovi je umístěna v blízkosti jeho busty při vstupu do areálu pelhřimovské nemocnice. Má především vzpomínkový a informativní charakter.

 

Prim. MUDr. Jaroslav PUJMAN

* 12. 12. 1897 Horní Vilémovice u Třebíče

+ 24. 8. 1970 Pelhřimov

Významný chirurg, hlavní primář pelhřimovské veřejné nemocnice, uznávaný odborník a organizátor, který se zasloužil o rozvoj Pelhřimovské nemocnice. Směřoval veškerou svoji činnost k zajištění co nejlepší péče o nemocné, středem jeho zájmu byl především pacient. Získal praxi i v ostatních lékařských oborech, zejména v interně, porodnictví, pediatrii, krčním a očním lékařství. Pelhřimovská nemocnice tak získala významného chirurga a organizátora. Jaroslav Pujman patřil k nejvýraznějším osobnostem veřejného života v Pelhřimově přelomu 20. století.

 

 

Nemocnice Pelhřimov, J. Pujman, informační tabule

Zodpovídá: Ing. Jitka Svatošová
Vytvořeno / změněno: 24.8.2012 / 24.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze