Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Běloruské děti tábořily na Vysočině

Běloruský tábor na Vysočině
Deset letních dní trávila v areálu tábora v Kletečné na Pelhřimovsku čtyřicítka dětí z Gomelské oblasti Běloruska. V návaznosti na mnohaletou spolupráci výrobců zemědělské techniky Agrostroj a Gomselmaš každoročně na Vysočinu za koupáním, památkami, pohybem a přírodou přijíždí skupina dětí s pedagogickým doprovodem.
 

 
 

„Rád bych poděkoval všem organizátorům, kteří nyní bez oficiálního zájmu a podpory udržují mezinárodní přátelské vazby a ve svém volném čase zabezpečují pobyt a připravují program pro děti z Běloruska. Věřím, že Vysočina svým čistým životním prostředím, přírodním bohatstvím a spoustou historicky cenných míst má mladé běloruské generaci co nabídnout,“ sdělil při svém setkání s běloruskými hosty Jiří Běhounek, hejtman Kraje Vysočina.

 

Historicky sahá spolupráce českých a běloruských organizátorů o 35 let zpět. Významně pak posílila po roce 1986, kdy Gomelská oblast Běloruska a samotné město Gomel bylo výrazně zasažené havárií jaderné elektrárny Černobyl. Na ozdravné pobyt v minulosti jezdily i skupiny dospělých.

 

 

Běloruské děti tábořily na Vysočině

 
Zodpovídá: Ing. Radim Hošek
Vytvořeno / změněno: 21.8.2012 / 21.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze