Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Veletrh památky 2012: Kraj Vysočina nebude v říjnu chybět

Veletrh památky 2012: Kraj Vysočina nebude v říjnu chybět
Průmyslový palác na pražském výstavišti hostí na podzim první ročník specializovaného veletrhu PAMÁTKY 2012. Kraj Vysočina se bude na veletrhu prezentovat především prostřednictvím projektu Zámek Třebíč – modernizace zámku a zpřístupnění nových expozic. Mottem premiérového ročníku akce je totiž „Kraje vracejí památky do života.“
 

 
 

Nový veletržní projekt, který se odborné i laické veřejnosti představí 4. až 6. října, se zaměří především na bohatou oblast památkové péče. Ať už půjde o restaurátorství a umělecké řemeslo, ochranu a zabezpečení staveb a jejich část nebo technické vybavení budov. „ Rekonstrukce zámku v Třebíči patří k největším akcím tohoto druhu na Vysočině. Po jejím dokončení nabídne muzeum rozšíření stálých expozic jak z hlediska rozsahu vystavovaných exponátů, tak zakomponovaných témat. Kromě toho se předpokládá využití interaktivních prvků zvyšujících atraktivnost expozic včetně aktivního přístupu návštěvníků k prezentovaným informacím,“ uvedl Tomáš Škaryd, radní Kraje Vysočina pro oblast kultury. Účastníci veletrhu budou prezentovat a diskutovat rozsáhlou problematiku soudobého využití památek a památkových souborů, jejich zakotvení v současných sídlech i krajině a řadu dalších námětů.

 

To vše jsou témata, na něž se bude snažit dát odpověď nový veletrh PAMÁTKY 2012 – ať už veletržními expozicemi nebo doprovodnými programy.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 16.8.2012 / 16.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina > Samospráva

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze