Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Znevýhodněné děti ze Zakarpatí navštívily Kraj Vysočina

Znevýhodněné děti ze Zakarpatí navštívily Kraj Vysočina
Ve dnech 12. až 15. 8. navštíví Kraj Vysočina pod vedením řeckokatolického faráře skupina dětí a mládeže z ukrajinské vesnice Bohdan v Zakarpatí. Otec Volodymyr Prodanec se tam se svou ženou stará o potřebné děti - sirotky a děti ze sociálně slabých rodin. Kraj Vysočina, který je od roku 2008 partnerským regionem Zakarpatské oblasti, jim pomáhá na Ukrajině financovat centrum pro děti a mládež, které dokonce ponese název Vysočina. „Výška příspěvku na výstavbu centra je sto tisíc korun,“ upřesnil náměstek hejtmana Vladimír Novotný
 

 
 

Kromě Kraje Vysočina podporu ukrajinským dětem v Bohdanu projevil také Dětský domov Humpolec, když sirotkům a sociálně slabým v péči faráře poskytl humanitární pomoc v podobě oblečení, hraček a jiného.

 

V pondělí 13. srpna děti v rámci připraveného programu navštívily Jihlavu. Měly možnost vidět zoo, prohlédnout si historickou budovu radnice, kde se dětem věnovali náměstci primátora Rudolf Chloupek a Petr Pospíchal, dále jihlavské podzemí a závěrem programu bylo přijetí v sídle Kraje Vysočina včetně prohlídky – a zde se role průvodců ujali náměstek Vladimír Novotný, radní Marie Kružíkové a Martin Hyský, kteří dětem popovídali o fungování kraje a různých zajímavostech. Další dny ukrajinské návštěvníky čeká pestrý program na Novoříšsku a v Telči. Ubytování dětem poskytl Premonstrátský klášter Nová Říše. Na organizaci a financování tohoto třídenního programu se společně podílejí Kraj Vysočina, město Jihlava a obec Nová Říše. Z Vysočiny pak děti odjíždějí na dvoudenní program do Prahy.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 14.8.2012 / 14.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze