Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

První náměstek hejtmana Vladimír Novotný splnil slib a předal diplom v Želetavě

První náměstek hejtmana Vladimír Novotný splnil slib a předal diplom v Želetavě
Návštěvu obce Želetava si dnes naplánoval první náměstek hejtmana Vladimír Novotný. Starostovi Radku Malému a zejména knihovnicím Olze Novákové a Lence Feherpataky přivezl Diplom za vzorné vedení knihovny, který obec získala v soutěži Vesnice roku. „Na slavnostním vyhlášení soutěže jsem slíbil, že diplom v Želetavě osobně předám, takže svojí návštěvou plním slib a zároveň jsem se chtěl jako vášnivý čtenář podívat, čím knihovna zaujala hodnotící komisi,“ řekl při setkání se starostou obce Vladimír Novotný.
 

 
 

Knížky se v Želetavě půjčovaly už před první světovou válkou. Knihovna má ve svém fondu více než 6 000 svazků a téměř sto registrovaných čtenářů. „Knihovnu doplňujeme i výpůjčkami z knihovního fondu v Třebíči. V průběhu roku se u nás takto vystřídá asi 400 titulů,“ uvedla knihovnice Olga Nováková a doplnila, že z 99 % tvoří čtenáře tamní knihovny ženy, které si půjčují zejména společenské romány. Náměstek hejtmana Vladimír Novotný se seznámil jednak s chodem knihovny a chystanými akcemi, ale i s brožurami zachycujícími regionální historii a různé zajímavosti, které obecní knihovna vydala vlastními silami.

 

V následující debatě se starostou obce Radkem Malým se probírala témata jako školství v Želetavě, změny v rozpočtovém určení daní a jejich dopad do hospodaření obce, zaměstnanost, čerpání finančních prostředků z dotačních programů, společenský a spolkový život v Želetavě a další. „Fandím každému starostovi nebo starostce, kteří zejména v menších samosprávách a s velice omezeným rozpočtem pracují pro rozvoj obce, v mnoha případech  na úkor svého volného času. Spíše než povoláním je v dnešní době starostování posláním,“ shrnul na závěr náměstek Novotný.

 

 

tisk@kr-vysocina.cz

 

První náměstek hejtmana Vladimír Novotný splnil slib a předal diplom v Želetavě

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 13.8.2012 / 13.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze