Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Senioři budou mít svůj časopis. Do schránky jej obdrží majitelé Senior pasů

Senioři budou mít svůj časopis. Do schránky jej obdrží majitelé Senior pasů
Zaměstnanci krajského odboru sociálních věcí připravují nový časopis pro seniory z Kraje Vysočina. První číslo by mělo vyjít na sklonku tohoto roku a bude součástí projektu Senior pasy, který na Vysočině odstartuje už na konci září. Senior pas mohou získat všichni, kteří splňují podmínky registrace, a to minimální věk 55 let a trvalé bydliště na území Kraje Vysočina.
 

 
 

Takzvané senior pasy představují ucelený a jednotný systém slev na výrobky a služby poskytovaný držitelům karet Senior pas. O kartu může požádat senior osobně, anebo to mohou učinit i jeho blízcí. Zapojení do projektu, registrace a náklady s vystavením karty jsou zdarma. Nabízené slevy v různé výši a době trvání stálé, sezonní a bonusové jsou zaměřeny na zdravotnictví, lázeňství, wellness, cestování, stravování, ubytování, vzdělání, muzea, galerie, ale i spotřební nákupy.  K tomu vlastníci pasu pravidelně dostávají časopis, jenž jim nabízí pocit určité míry výjimečnosti.

 

V současnosti dává redakční tým, jehož součástí jsou zaměstnanci odboru sociálních věcí Krajského úřadu Kraje Vysočina, dohromady strukturu časopisu. Tedy jaká témata by se v jeho obsahu měla objevovat, o jakých místech by se mělo psát a jaké osoby oslovovat s prosbou o interviewu či jaké problémy případně na stránkách časopisu řešit.

 

„Je obecně známou věcí, že senioři rádi čtou. Nechceme tak nic podcenit a již nyní promýšlíme strukturu prvního čísla. Důležitý také bude výběr vhodného názvu časopisu. V současnosti máme tři favority,“ prozradil člen redakčního týmu Marek Homolka ze sociálního odboru.

 

Kromě svých nápadů a v případě některých zaměstnanců i novinářské praxe se redakční tým při své práci spoléhá také na inspiraci.„Oslovil nás časopis Jablíčko, jenž vychází pod hlavičkou Sociálních služeb města Havlíčkova Brodu a jehož obsah vytvářejí uživatelé sociálních služeb v rámci žurnalistické školy pro seniory,“ doplnil jeden z budoucích tvůrců připravovaného časopisu.

 

Tvorbu nového časopisu budou mít zaměstnanci ulehčenou tím, že se již podíleli na produkci pololetníku Vysočinka. Tento časopis byl určen pro držitele Rodinných pasů v Kraji Vysočina. „Ti už obdrželi čtvrté číslo. Ve vydávání rodinného časopisu bychom rádi pokračovali. S ohledem na končící projekt však zvažujeme, v jaké formě jej rodiny obdrží. Ve hře je i elektronická verze,“ uzavřel Homolka.

 

Vysočina tak bude jedním z prvních krajů, kde se podaří propojit dva bonusové programy, a zapojit tak do systému výhod kompletně celou rodinu. Stejně jako v případě Rodinných pasů se počítá s tím, že nabídka služeb se bude postupně doplňovat podle zájmu seniorů i poskytovatelů. Podle dostupných údajů je v současné době ze strany uživatelů největší zájem o slevy a výhody v cestování a v gastronomii. Ze strany poskytovatelů zase narůstá počet nabídek v elektronickém obchodování.

 

 

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 8.8.2012 / 8.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze