Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Prohlášení hejtmana Jiřího Běhounka: Nemocnice na Vysočině jsou zdravé

Prohlášení hejtmana Jiřího Běhounka: Nemocnice na Vysočině jsou zdravé
Všech pět krajských nemocnic zřizovaných Krajem Vysočina bez ohledu na jejich velikost a oblíbenost u zdravotních pojišťoven je v dobré kondici a připraveno i nadále poskytovat odpovídající zdravotní péči všem občanům regionu i dalším, kteří na Vysočinu přijíždí za kvalitní zdravotní péčí. V současné době pokračují vyjednávání se zdravotními pojišťovnami o podobně smluv, které začnou platit po Novém roce. Fakt, že je veřejné mínění konfrontováno s různě aktuálními či neaktuálními mediálními výstupy, může zřizovatele i nemocnice paradoxně dostávat do velice nevýhodného postavení při vyjednávání ideálních podmínek pro budoucí objemy služeb nabízených krajskými nemocnicemi.
 

 
 

Jednání se zdravotními pojišťovnami nepodceňujeme, dáváme jim obrovskou váhu. Je třeba si uvědomit, že kraje, jako zřizovatelé nemocnic, na sebe nemohou převzít veškerou finanční zodpovědnost za poskytování zdravotní péče. Tato služba je přeci převážně hrazena právě z prostředků zdravotního pojištění, které občané svěřují za tímto účelem konkrétním pojišťovnám.

 

Je v zájmu všech, aby  pět krajských nemocnic v Kraji Vysočina nabízelo zdravotní služby v rozsahu, který je v dané lokalitě požadován a dále byla v rámci regionu nasmlouvána dostupná specializovaná péče. Při nadstandardním přístupu Kraje Vysočina k řešení budoucího fungování nemocnic je velice nekolegiální šířit poplašné informace o neřízené restrukturalizaci nemocnic a hrozbě jejich rušení. Tuhle bitvu musíme pro pacienty a zdravotníky vyhrát společně, a tak nemá cenu rozšiřovat řady těch, kteří ji z neznalosti věci nebo z jiných osobních prospěchů vzdali nebo ji sobecky využívají ve svůj prospěch.

 

 

MUDr. Jiří Běhounek
hejtman Kraje Vysočina

 
Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.8.2012 / 6.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze