Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Na Festivalu Petra Dvorského zazářila Kiri Te Kanawa

Na Festivalu Petra Dvorského zazářila Kiri Te Kanawa
Novozélandská sopranistka Kiri Te Kanawa byla o víkendu ozdobou úvodního galakoncertu 14. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou. V kulise Moravské filharmonie Olomouc zazněl výběr skladeb Mozarta i Pucciniho, jejichž je Te Kanawa uznávanou interpretkou. Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského patří k vrcholům regionální kulturní scény a je dlouhodobě podporován Krajem Vysočina.
 

 
 

Kiri Te Kanawa vystoupila v České republice poprvé. Diváci ji mohli vidět na světových scénách po boku Josého Carrerase nebo Luciana Pavarotiiho. Vystoupila také na svatbě prince Charlesa a princezny Diany. Je tedy zcela logické, že jednání o účinkování operní hvězdy takového formátu organizátorům festivalu trvala déle než rok a půl. Více než hodinový koncert v Jaroměřicích nad Rokytnou byl korunován dlouhým potleskem.

 

Festival bude pokračovat do 18. srpna v Jaroměřicích nad Rokytnou, v prostorách postřižinského pivovaru v Dalešicích a na nádvoří zámku ve Valči. Závěrečný koncert se bude konat opět v zahradách jaroměřického zámku. Divácky atraktivní by měl být podle organizátorů i koncert Mira Žbirky v sobotu 11. srpna. Pokračuje tím moderní a veřejností vítaná dramaturgická řada festivalových koncertů snažící se propojit současný populární žánr se zvukem symfonického tělesa.

 

Závěr festivalu nabídne v sobotu 18. srpna divákům multimediální zpracování oratoria Leonarda Bernsteina Mše. V programu Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského figuruje i letos koncert duchovní hudba v jaroměřickém chrámu svaté Markéty, tentokrát v podání mladých interpretů.

 

 

 

Na Festivalu Petra Dvorského zazářila Kiri Te Kanawa

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 6.8.2012 / 6.8.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Oficiální internetové stránky Kraje Vysočina

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze