Orientační nabídka

Znak obce odkaz na titulní stránku

Servis pro obce kraje Vysočina

Mobilní verze webu

Hejtman Jiří Běhounek poděkoval zachráncům pěti lidských životů

Hejtman Jiří Běhounek poděkoval zachráncům pěti lidských životů
Místo: silnice II/112 u Telče v blízkosti rybníka Roštejn, čas: 24. července 2012, podvečer. Mladý řidič s plně obsazeným vozem dostává na silnici smyk, v plné rychlosti se odráží od stromu a vůz končí potopený v rybníku. Pěti cestujícím ve voze dva metry pod vodou jde o život. Pět různě těžce zraněných mělo dva vlastní strážné anděly – Irenu Drevňákovou a Romana Červenku, kteří za pomoci dalších ochotných lidí z auta zraněné vytáhli. Za mimořádně hrdinský čin poděkoval oběma zachráncům hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek.
 

 
 

„Zachránit lidský život představuje obrovský kus vůle, zapření a solidarity. Je to popření pudu sebezáchovy, který přemůže potřeba pomoci a obrovská odvaha. To se nevidí každý den. Klobouk dolů před všemi, kteří u Telče pomáhali,“ uvedl hejtman Vysočiny Jiří Běhounek, který společně s členy rady kraje Liborem Jouklem a Petrem Krčálem zachránce přijali v sídle Kraje Vysočina.

 

Za záchranu lidského života budou Irena Drevňáková a Roman Červenka hejtmanem Kraje Vysočina navrženi na Záslužnou medaili Kraje Vysočina. Ta je každoročně udělována především členům složek Integrovaného záchranného systému kraje, ve skutečně výjimečných případech i jiným osobám.

 

 

 

Hejtman Jiří Běhounek poděkoval zachráncům pěti lidských životů

Zodpovídá: Ing. Eva Neuwirthová
Vytvořeno / změněno: 31.7.2012 / 31.7.2012

 

Cesta: Titulní stránka > Servis pro obce > Metodická pomoc obcím > Tajemnící obecních úřadů

Vyhledávání

nahoru

web & design , redakční systém | Přihlásit se | PC verze